Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może jakiś pomysł, co może być nie tak, gdy laptop ma zmuła na starcie? +/- 1.5 minuty. Względnie próbowałem już wszystkiego. Defragmentacja, instalacja na nowo win 7, nawet 10 zainstalowałem i dalej to samo. Zerowałem go, totalnie nic. Bios się uruchamia, a potem jak ma się odpalić system to zwiecha i czekaj do usranej śmierci. W środku go wyczyściłem. Jakieś pomysły?

#kiciochpyta #pcmasterrace #pytanie #hp
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luxresh: jeśli czas jest praktycznie taki sam to jest już rzeczywiście dziwne. hibernacja na hdd powinna być zauważalnie szybsza.

poszukaj czegoś co by profilowało użycie zasobów przez procesy podczas startu systemu i zobacz czy na czymś nie wisi. były takie programiki na linuxa, pewnie są i na windę.
  • Odpowiedz
@luxresh: ale wisieć może np. bo jakieś urządzenie zintegrowane ma problem z własną egzystencją a on je usilnie próbuje zainicjalizować, albo próbuje wykonać jakąś operację wejścia/wyjścia (niekoniecznie na dysku) i dostaje error, i tak w kółko.
  • Odpowiedz
@luxresh: na windzie nie powiem xD

na linuxie był bootchart ale on jest chyba stary już, kiedyś na wczesnej wersji systemd komp mi wisiał 2 minuty jak nie miał podłączonej skrętki z internetem xD
  • Odpowiedz
  • 0
@b0rn2frag xd. Wiesz ewentualnie mogę zainstalować xP bez sterowników. Totalnie czysty bez service packow, bo mam taki. Urządzenia nie będą totalnie wychwytywane, łącznie z sieciowa. I powiem czy problem występuje
  • Odpowiedz