Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może jakiś pomysł, co może być nie tak, gdy laptop ma zmuła na starcie? +/- 1.5 minuty. Względnie próbowałem już wszystkiego. Defragmentacja, instalacja na nowo win 7, nawet 10 zainstalowałem i dalej to samo. Zerowałem go, totalnie nic. Bios się uruchamia, a potem jak ma się odpalić system to zwiecha i czekaj do usranej śmierci. W środku go wyczyściłem. Jakieś pomysły?

#kiciochpyta #pcmasterrace #pytanie #hp
  • 27
@Christophy Mój laptop na HDD włącza się 8 sekund..

Tym bardziej, jak pisałem. Bez względu jaki ma system, problem jest ten sam. Zwiecha i i nic się nie da zrobić na ok. 2 min.
Nie wymagam od niego 8 sekund. Ale jednak trochę szybciej by się przydało
@Christophy Nie musisz ^^. Bios mi się odpala w 4 sekundy. Gdybym nie wpisywał hasła to jest mniej więcej tyle.
Może no przesadziłem. Niech będzie 10. Aczkolwiek jak się dobrze potrafi zrobić komputer to jednak się da uzyskać takie wyniki.
@luxresh: jeśli chodzi o start systemu to kluczowym wąskim gardłem jest HDD, konkretnie liczba operacji wejścia/wyjścia przy niskiej długości kolejki. "dobre zrobienie komputera" się na to nie przedkłada.
@b0rn2frag tak, sprawdzone wszystko. Nie pada, bad sektorów też nie ma.
Znaczy pada czy nie, nie wiem. Wydaje dźwięki jakich jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie wydobywał. Wziąłem go do wyczyszczenia bo blue screen wywalało.
@luxresh: kod przy bluescreenie do niczego nie prowadził?

jak masz czas to przetestuj HDD na drugim kompie i/lub inny hdd w tym, wtedy wyeliminujesz dysk z układanki.

BTW wyżej chodziło mi o "z trybu AHCI na IDE", powinieneś mieć AHCI
@b0rn2frag dziewczynie wywalilo, niestety ja go nie widziałem :/

Był testowany, uruchomił się trochę szybciej na innym, ale to była różnica jakiś 30 sekund. Na starym jakieś 2 minuty ponad. Na włożonyn jakoś 1:30. Teraz na starym i na nowym systemie (w10) jakieś 1;45

Zaraz sprawdzę a propo trybów.