Wpis z mikrobloga

Ktoś robił we własnym zakresie podlewanie kropelkowe do #folia #ogrod #szklarnia ?
Jak wypada kosztowo do gotowych systemów typu Gardena etc?
Z czego składa się wasz zestaw?
Raczej jakiś filtr osadnikowy na start potem programator i chyba by wystarczyło? Woda będzie podawana z zbiornika "tysiączki" który jest ustawiony na wysokości 1,3 m mniej więcej. Więc ciśnienie powinno sobie chyba dać radę.
Folia mała jakieś 3x6 metrów.

#ogrodnictwo #diy #majsterkowanie #domowyogrod
  • 43
@monalisssa: A gdzie będziesz kupiowała kropelniki? czy jak to się zwie.
@Erk700: przerost formy na treścią jak dla mnie, mi wystarczy aby nie musiał dupy ruszać i będzie ok :)
A pod folią i tak jest podlewane codziennie. Nawet oryginalnyn sterownik Gardeny nie jest jakiś drogi.
http://allegro.pl/gardena-sterownik-nawadniania-easycontrol-1881-29-i6747380902.html

Bardziej jestem ciekaw, czy ciśnienie wody z samej beczki wystarczy aby nie było potrzeby podłączania żadnej pompki.
Interesowało by mnie coś takiego jak
ElCidX - @monalisssa: A gdzie będziesz kupiowała kropelniki? czy jak to się zwie.
@E...
@ElCidX: Ja będę miec taka zwykla linie kroplującą. Wezyk z dziurkami. Wężyk w rzedach będzie rozwinięty, zaślepiony na koncu. Będę go podlaczac do węża ogrodowego na jakiś czas codziennie. Ja takie cos akurat będę miec za darmo bo pracuje w firmie ktora robi zielen:) mogę jutro podpytać chłopaków co myślą o Twoim pomysle i ile to kosztuje. Ale wydaje się ze powinno działać.
@Erk700: Tak rynna też tam pójdzie aby była ekstra woda :)
@monalisssa: A jakim tym wężykiem będziesz puszczać wodę? Nie wiem na ile z takiego wężyka będzie równomiernie podlewać całość.

Zaleta mojego rozwiązania, że na przyszły rok łatwiej będzie wszystko ustawić bo łatwiej przenieść te kropelniki niż trafiać dziurkami ale też się da.
To podpytaj się, chętnie usłyszę jakąś opinię eksperta :)
@ElCidX: Ja nie bedw jakos specjalnie trafiać dziurkami w roślinki. Caly rząd będzie się podlewal poprostu. Linia grubości chyba 15mm. Jutro Ci powiem dokladnie bo w sumie jakos się nie przyglądałam spacjalnie:) cen tez nie znam i rodzajów, bo to kolegów broszka i oni mi zawsze wyceniają:) a waz ogrodowy mam ten grubszy, jakies 2cm i duże ciśnienie wody.
@ElCidX: Będzie podmywać Ci podpórkę tonowego zbiornika.
Osobiście umieściłbym filtr po stronie zbiornika, przez większą średnicę rzadziej będzie się zatykał, sprawdź rozmiary filtrów dostępne na rynku.
@monalisssa: I nie zawołałaś :|
@Erk700: Ja już swoją instalację zrobiłem, jak na razie bez sterownika czy pompki i działa.
Chociaż muszę jeszcze potuningować całość bo przepływ za mały przez 2 godziny 1 litr mniej więcej.

Ale aż się pokusiłem o zrobienie filmiku więc potem wrzucę "poradnik" jak to zrobiłem bo nie ma nic takiego w zasadzie na youtube :)