Wpis z mikrobloga

właśnie mam problem , mam automata przez przypadek zgasiłem auto na biegu R i zablokowało mi się wszszyto . Hamulca mam twardego i nie idzie go depnąc aby zmienić teraz bieg . Co robić . Stoję tak już z godzinę dobrą #pomocy #motoryzacja #pech
  • 17
  • Odpowiedz
@Yudep: > Spróbowałeś awaryjne odblokowanie dźwigni zmiany biegów?

Wg manuala:

Gdy normalne przesunięcie dźwigni z pozycji P po naciśnięciu hamulca i przycisku zwalniającego na dźwigni nie jest możliwe; należy stosować opisany poniżej sposób.

1. Zaciągnąć hamulec ręczny.

2 Wyjąc kluczyk zapłonu ze stacyjki.

3. Położyć kawałek tkaniny przy krawędzi pokrywy otworu zwalniacza blokady dźwigni. Używając małego płaskiego wkrętaka lub metalowej płytki ostrożnie podważyć pokrywę.

4. Włożyć kluczyk zapłonu w otwór zwalniacza
  • Odpowiedz
@Yudep: ogarnij czy kiedy hamulec jest wciśnięty to czujnik położenia pedału jest wciśnięty czy wyciągnięty. spróbuj wcisnąć/wyciągnąć ręcznie czujnik wcisniecia hamulca pod pedałem tak żeby auto myślało że pedal jest wciśnięty. wtedy na odpalonym spróbuj zmienić bieg,
  • Odpowiedz
@Yudep: zobacz na allegro ile kosztuje rozrusznik do Twojego modelu i dolicz roboczogodziny mechanika. Najlepiej zorientuj się jaki jest zamontowany fabrycznie i kup orginał.
  • Odpowiedz
@Yudep: z tym rozrusznikiem to bym się zastanowił. Zlawetuj auto do zaufanego mechanika, niech sprawdzi czy jest napięcie na rozruszniku. Tylko laweta, automatu nie holujemy.
  • Odpowiedz