Wpis z mikrobloga

Jaki może być powód tego, że klima nie chłodzi oprócz #!$%@? sprężarki i braku czynnika? Czy mogę się jakoś upewnić, że sprężarka jest dobra? Jestem Januszem mechaniki jaky coś.
Peugeot 407 here.

#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Temperatura z kratki nawiewu jest o conajmniej 10 stopni niższa niz na zewnątrz? Skraplacz robi sie ciepły po załączeniu klimy? Po zgaszeniu silnika słychać rozprezający sie gaz w przewodach klimy?
  • Odpowiedz
@TheOldMan: Puściłem wczoraj klimę na 14, a potem na LOW i strumień powietrza był tak sam jak bez klimy. Na zewnątrz wg komputera 22 stopnie. Jak włączam auto i później klimę to nie widzę skoku na obrotach niestety ani nie słyszę żeby silnik inaczej zacząl pracować :/
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Tak jak koledzy wyżej czyli: bezpiecznik, czujnik ciśnienia czynnika, przewód lub kostka od sprzęgła sprężarki (sprzęgło ma cewkę) ewentualnie brak czynnika
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Zdejmij przedni zderzak i umyj chłodnice, tylko nie myjką ciśnieniową bo połamiesz blaszki. Prawdopodobnie jest zapchana owadami i kurzem i przez to słabo chłodzi. jak to nie pomoże to dopiero idź do mechanika/serwisu.
  • Odpowiedz