Wpis z mikrobloga

@JohnMaxwell: skoro chcesz je zawijać w folię, izolując je od dymu i żaru, to nie lepiej zrobić w piekarniku? Efekt ten sam, a przynajmniej temperatura równa i nie będą zabierać miejsca. Ja bym małe albo pokrojone ziemniaki ponabijał na patyczek, posmarował olejem i tak grillował bez folii.
@tmkg a mieso mozna zawsze zrobic w grilli elektrycznym kontaktowym. W ogole po co robic grilla jak wszystko mozna zrobic w domu a przynajmniej temperatura rowna...

@JohnMaxwell ja tez bym to wrzucila w dobrze rozzarzone wegielki tylko wtedy trzeba wincej nasypac zeby styklo na obtoczenie ziemniakow i lekkie ich przykrycie. I sprawdzaj czy sa jeszcze twarde czy juz twarde, moja matka kiedys sprawdzala, ziemniaki ciagle twarde a one byly juz twarde a
@tmkg: a ktoś rozpala grilla tylko dla ziemniaków? Jqk robisz jakieś mięso to jakis dodatek by się przydał to dlaczego przy okazji żaru nie zrobić czegoś dodatkowo? Bo by mnie musiało mocno powyginać jakbym grillował karkówkę na dworze a w domu w piekarniku robił ziemniaki bo folia XD