Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków mieszkających w bardziej odległych terenach wiejskich. Chodzi mi o miejsca oddalone np. 15 km od najbliższego miasta powiatowego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pytanie za sto punktów: jak wygląda kwestia internetu? Czy można sobie zaplanować mieszkanie w takim miejscu i prowadzenie stamtąd działalności, która wymaga niezawodnego internetu? Niekoniecznie mega szybkiego, ale niezawodnego.
#internet #komputery #informatyka #biznes #rolnictwo
  • 9
  • Odpowiedz
@wojteklbn: Dom rodzinny gdzie aktualnie przebywam, Powidzki Park Krajobrazowy - 28km od miasta powiatowego które i tak jest norą :P Sensowniejsze Gniezno jest 30 km w drugą stronę.

Mimo to internet jest rewelacyjny bo jest światłowód już od chyba dekady i lepiej. Problem jest inny, a właściwie dwa problemy: prąd i połączenie zapasowe.

Gdy latem ruszają żniwa to rolnicy zużywają ciężkie ilości prądu na jakieś dmuchawy do zbóż itp. albo
  • Odpowiedz
@wojteklbn: Z doświadczenia powiem, że na każdej wsi teraz prawie jest światłowód, bo były fundusze unijne. W mieście jest z tym gorzej. Mieszkałem na wsi to płaciłem 59zł za 160mbit, teraz w mieście płacę 79zł za 120mbit
  • Odpowiedz