Wpis z mikrobloga

Tomasz Adamek, polski katolicki talib:

Moje córki to już panny. Starsza skończyła dwadzieścia lat. Jestem surowym ojcem. Córki wiedzą, co mają robić. Żona też. Ja żonę szanuję, ale musi być dyscyplina w domu. Niedziela jest, to idziemy do kościoła. Nie ma takiej opcji, żeby córka spotykała się z nie- Polakiem. Ma chłopaka, syna kolegi. Sam pozwoliłem. Ja muszę wiedzieć, kogo ona wybiera. Młodsza córka nie lubi czarnych. Powiedziała mi: Tato, dobrze wybrałeś siostrze chłopaka. Mi też musisz wybrać. Póki córki są w domu, tata musi mówić, co mają robić.


#neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkatoli
  • 75
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: a potem córka znajdze se takiego Marcusa i kończy wiadomo jak, adamek przesadza z dyscyplina np wobec zony bo to juz jakies niewolnictwo, ale córki trza krótko dopóki nie uzywaja rozumu
  • Odpowiedz
ale córki trza krótko dopóki nie uzywaja rozumu


@oszon: Fajna taktyka by wychować następne pokolenie niepewnych siebie dzikusów lub imprezowiczów buntowników (zależy jak padnie moneta) :)
Ja to myślałem, że dzieci wychowuje się na zasadzie "wprowadzenia do świata", a nie trzyma się je pod kloszem w swojej wersji świata, ze strachu, że córka się "spruje z cyganem". Ale ja to wariat jestem
  • Odpowiedz
Nie ma takiej opcji, żeby córka spotykała się z nie- Polakiem.

Trudno uwierzyć, że ktoś takie opinie wyraża publicznie xD
  • Odpowiedz
@oszon: A jak chcesz inaczej komuś przekazać co w życiu działa, a co nie działa? Piękną mową i przykładem rodziców? :D
Jak dzieciaki nie będą miały doświadczeń, to będą upośledzone w niektórych dziedzinach, nie będą się rozwijać. Chowanie pod "kloszem" produkuje takich dzikusów, w ten sposób krzywdzi się ludzi. Nie żyjemy też w czarno-białym świecie (spoiler alert), dawanie dzieciakom większej samodzielności nie oznacza przyzwalania na wszystko.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning:

Przerażające jest to, że właśnie w wielu skrajnie katolickich domach tak wygląda wychowanie i tak wygląda ogólne pojmowanie rodziny.

Nie widzę tu różnic pomiędzy wychowaniem kobiety w islamie a wychowaniem w katolicyzmie. Dokładnie te same metody, a doskonałym medialnym tego przykładem jest niezwykle bogobojny pan Piasecki, który prał i poniżał żonę dokładnie na takiej zasadzie, jak robi to randomowy pan Abdullah w jednym z krajów muzułmańskich.

Bawi mnie jedynie
  • Odpowiedz