Wpis z mikrobloga

Tomasz Adamek, polski katolicki talib:

Moje córki to już panny. Starsza skończyła dwadzieścia lat. Jestem surowym ojcem. Córki wiedzą, co mają robić. Żona też. Ja żonę szanuję, ale musi być dyscyplina w domu. Niedziela jest, to idziemy do kościoła. Nie ma takiej opcji, żeby córka spotykała się z nie- Polakiem. Ma chłopaka, syna kolegi. Sam pozwoliłem. Ja muszę wiedzieć, kogo ona wybiera. Młodsza córka nie lubi czarnych. Powiedziała mi: Tato, dobrze wybrałeś siostrze chłopaka. Mi też musisz wybrać. Póki córki są w domu, tata musi mówić, co mają robić.


#neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkatoli
  • 75
ale córki trza krótko dopóki nie uzywaja rozumu


@oszon: Fajna taktyka by wychować następne pokolenie niepewnych siebie dzikusów lub imprezowiczów buntowników (zależy jak padnie moneta) :)
Ja to myślałem, że dzieci wychowuje się na zasadzie "wprowadzenia do świata", a nie trzyma się je pod kloszem w swojej wersji świata, ze strachu, że córka się "spruje z cyganem". Ale ja to wariat jestem
@oszon: A jak chcesz inaczej komuś przekazać co w życiu działa, a co nie działa? Piękną mową i przykładem rodziców? :D
Jak dzieciaki nie będą miały doświadczeń, to będą upośledzone w niektórych dziedzinach, nie będą się rozwijać. Chowanie pod "kloszem" produkuje takich dzikusów, w ten sposób krzywdzi się ludzi. Nie żyjemy też w czarno-białym świecie (spoiler alert), dawanie dzieciakom większej samodzielności nie oznacza przyzwalania na wszystko.
@NapalInTheMorning:

Przerażające jest to, że właśnie w wielu skrajnie katolickich domach tak wygląda wychowanie i tak wygląda ogólne pojmowanie rodziny.

Nie widzę tu różnic pomiędzy wychowaniem kobiety w islamie a wychowaniem w katolicyzmie. Dokładnie te same metody, a doskonałym medialnym tego przykładem jest niezwykle bogobojny pan Piasecki, który prał i poniżał żonę dokładnie na takiej zasadzie, jak robi to randomowy pan Abdullah w jednym z krajów muzułmańskich.

Bawi mnie jedynie hipokryzja
@ediz4: Tylko ile jest takich Piaseckich i żon, które jeszcze nie są gotowe powiedzieć "basta"?
Zresztą główny odzew w tej sprawie miały media tzw. lewackie np. TVN, czy GW. Po stronie prawej pojawiały się głosy, że to jej wina i dużo panów (zdarzały się też panie) nie miało z tym problemu. Nie odpływam, my po prostu żyjemy w kraju, w którym jest spora laicyzacja młodego pokolenia i raczej mało jest fanatycznych
@Dzindybry: w sumie można na to tak spojrzeć. Kościół w Polsce, albo katolicy w Polsce, szczycą się tym traktowaniem, a jedyne co zrobili to pozwolili (albo nie umieli odeprzeć) zmiany przychodzącej z zachodu, od bardziej liberalnych społeczeństw. Chociaż z drugiej strony wielu z nich uważa, że "miejsce żony jest przy mężu", dyscyplina i adamkowe #!$%@?, jest w porządku i tak właśnie powinno znowu być.
@Dzindybry: No. Pojawiły się głosy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ile? Jeden, dwa wpisy gdzie anonimowo ludzie trollują. Wszystkie media mówiły jednym głosem. A Piaseckich pewnie troche jest i to nie tylko w Polsce na nawet na zachodzie Europy.

Nie odpływam, my po prostu żyjemy w kraju, w którym jest spora laicyzacja młodego pokolenia i raczej mało jest fanatycznych katolików, których z kolei multum jest
No. Pojawiły się głosy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ile? Jeden, dwa wpisy gdzie anonimowo ludzie trollują. Wszystkie media mówiły jednym głosem.


@ediz4: Akurat głównie chodziło mi o takie wpisy na fb np. pod materiałem z Uwagi, gdzie pisali ludzie podpisani imieniem i nazwiskiem.
@Kejran: Jeżeli to cywilizowany turas albo czarny to w czym problem? To nie moje zycie, czemu miałbym się #!$%@?ć, jeżeli jedyną jego "wadą" jest inny odcień skóry? Jaki mentalny ciemnogród, #!$%@?. Ten sam poziom mentalnego #!$%@? co wydziedziczanie syna bo okazał się niehetero, a to w polszy nie wypada. Podejscie polaka który ze wsi pod radomiem wyjechał najdalej do warszawy i jak widzial murzyna na ulicy to go palcami pokazywał.
@indianskibiegacz:

Zdefiniuj inteligencję w ringu, proszę. Oczywiście weź pod uwagę całą robotę trenera w narożniku oraz to, że dużo ruchów w boksie (rotacje, zbicia) to wyrobione odruchy, kombinacje też w dużej mierze są "wyuczone" i każdy bokser ma swoje ulubione.
Póki córki są w domu, tata musi mówić, co mają robić.

Córki są na jego utrzymaniu, mieszkają u niego, więc sprawuje wciąż pieczę nad nimi, zatem ma prawo decydować co córkom wolno. Jego dom, jego zasady.

Sam Adamek przyznał, że jeśli się one wyprowadzą, to mogą robić co chcą.
@Shanny: Musisz wyjątkowo dobrze śledzić wypowiedzi Adamka skoro wyrażasz takie odważne opinie. Sukces wyborczy nie decyduje o inteligencji. Dużo większymi "prymitywami" są przykładowo poseł Niesołowski czy posłanka Mucha, etatowi parlamentarzyści. Co do boksu to widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, nie będę więc wchodził z Tobą w dyskusję w tej kwestii.