Wpis z mikrobloga

#bieganie #trail #ultramaraton #biegigorskie
Mirki bardziej z biegow ultra gorskich itd szukam butow (ciekawe ile ludzi po tym zdaniu zamknie karte ( ))

Szukam butow trailowych na dlugie ultra bieganie, oczywiscie gory mniejsze i wieksze. Do tej pory zajechalem asics fuji racer, nike wildhorse, no i tych ktorych najbardziej mi zal cascadie. Oczywiscie standardowo cascadie polegly na cholewce, czyli standardowa wada tego modelu.
Szukam czegos po taniosci, bo buty i tak zajade po 600-700km wiec nie usmiecha mi sie wydawac 400zl+.
Wymog: plytka na srodstopiu bo przy dlugich zbiegach mocno w kosc (doslownie) dostaja poduszki, oraz brak membran wszelakich.

Przymierzalem sie do montrail (obecnie columbia) bajada albo caldorado, ale nowe modele niestety sa dosc drogie, a ze starych w moim rozmiarze dostepne sa jedynie bajady o ktorych kraza skrajne opinie.

Zastanawialem sie nad TNF ultra endurance, ale jak ludzie je polecaja, tak pisza ze sa bardzo nietrwale no i powyzej pewnego km stopa dostaje juz ostro.

Troche kusza kanadie bo i tanio i w miare przetestowany but, ale nie ma plytki a przy trasach 80km+ to moze byc juz dla mnie spory problem.

Saucony peregrine, ew xodus bylby jak najbardziej ok - tylko ze cena jest dla mnie nie do przeskoczenia. Mam jeszcze troche zakupow biegowych w planach, a ksiegowy juz protestuje ze budzet sie niezgadza.

Odrzucam salomony z zasady, podobnie jak te trailowki asicsa ktore bardizej przypominaja obuwie ortopedyczne.

Oczywiscie zakupy za granica jak najbardziej porzadane, bo w PL cokolwiek ma dopisek do biegania to cena sie robi absurdalna, dodajac do tego trail/terenowe to juz rosnie w postepie logarytmicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktos cos? Moze podzielic sie opinia, doswiadczeniem, podpowiedzia?
  • 12
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: nie wiem czemu odrzucasz Salomony z zasady, toz to cudowne buty sa! Serio, mam te ich najprostsze trailowki i dają rade (ale mnie salomon ogólnie leży, mam tez ich treki od 6 lat i podejsciowki). Cieżko cos doradzić - but w pewnych dystansach niestety tak czy siak cie w jakiś sposób obetrze wiec mierząc tego nie sprawdzisz. TNF ma moj niebieski i sa spoko, ale zazdrości mi opcji quicklace, ktora
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze ja kupiłem teraz salewy ultra train bez membran chociaż ja planuję w nich raczej chodzić po górach niż biegać, ale w czerwcu idę główny szlak sudecki (440 km) w 12 dni to Ci mogę napisać jak z ich trwałością ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Sudecką Setkę (małe góry i sucho) robiłem w Mizuno Ascend i stopy mnie nie bolały. Mizuno Hayate też dają radę (z tym, że to akurat wiem tylko z opowiadań).

A zasady z Salomonami też jestem ciekawy. Mnie obcierają (ale zaklejam pięty i daje radę), ale to chyba zbyt mało aby je dyskwalifikować?

@xfaraday: cudowny patent do póki nie pęknie plastik ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@xfaraday: @wunder_waffel: salomony odrzucam ze wzgledu na zrazenie sie do marki. Kupa rzeczy ktore mialy byc pro wytrzymale, a rozpadaly sie dosc szybko + cena troche odjechana moim zdaniem. Zrazilem sie i powiedzialem ze nic nie kupie wiecej do nich.

A szukam jakis ciekawych butow tak o bo lubie eksperymentowac. A ze ostatnio juz troche kasy poszlo na sprzet, biegi itd... to czegosc w troche cebulowej cenie i wlasnie raczej
  • Odpowiedz
@wunder_waffel: mam je rok ostrego tyrania, biegam w nich, czasem śmigam po miescie bo super sie w nich prowadzi samochód, 2 tygodnie temu zgubiłam jednego w śniegu po kolana, czasem podchodzę w nic pod ścianę i plastik żyje :) No ale rozumiem, ze jest duża szansa ze kiedys sie to #!$%@?, ale mnie po prostu kopyto tych butów leży (np scarpy jakiekolwiek czy treki czy podejsciowki czy nawet skiturowe mi nie
  • Odpowiedz