Wpis z mikrobloga

Mirki, halp again. Akcja dotyczaca TEGO
Otrzymalem takie wyjasnienie od wlascicielki:

Rachunki są rozliczane zgodnie z treścią umowy, którą podpisałeś (dzielone są przez 3 osoby gdy w mieszkaniu przebywają 3 osoby a w przypadku gdy 2 osoby są dzielone przez 2).W związku z tym, że na stałe mieszkam  i pracuję w Ostrowie Wielkopolskim a do Poznania przyjeżdżam do pracy dodatkowej najczęściej na 4 dni w miesiącu ,co zaokrągliłam do 7 dni w miesiącu, co stanowi ok 1/4 miesiąca czyli 25% kwoty rachunków i to dzielisz przez 3 osoby daje to ok 8% kwoty rachunków jako moja część.

Proszę o pilne przesłanie przelewu.

Co w tej sytuacji mam robic? #prawo
  • 14
@mejteusz: masz w umowie

płaci się 1/2 rachunków przy 2 mieszkańcach albo 1/3 przy 3. W chwili obecnej zajmowane są 3 pokoje.

i jak na moje oko to nic nie ugrasz. No chyba że masz pewność, ze nie zgłosiła wynajmowania mieszkania do urzędu skarbowego albo do spółdzielni mieszkaniowej.
@mejteusz: Wynajmujcie jej pokój na godziny.

A poza tym, wydaje mi się całkiem uczciwie, jeśli opłaty stałe (plus wasz koszt najmu) pokrywacie po równo, a rachunki za prąd czy gaz proporcjonalnie. Dobrze to zrozumiałem?
@MarianKolasa: przecież sąd będzie ustalał jak należy dokonać wykładni i jestem przekonany że nie zrobi tego tak jak ona bo #!$%@? głupoty.
@mejteusz: no ale nic więcej nie zrobisz albo ona Cię pozwie albo Ci zatrzyma kaucję i ty ją pozwiesz, ale na ten moment nic się nie da zrobić innego
@tutanota 1/2 przy 2 osobach zamieszkujacych albo 1/3 przy 3 osobach zamieszkujacych dane mieszkanie. 1 zajmuje ja, drugi wspollokatorka i trzeci jest zajety przez nia.Sam bywam rzadko tam, ciezko mi w ogole skontrolowac ile czasu oba tam przebywa.
nie wydaje mi się żeby był to cały punkt, w umowie napisane jest jasno że jak mieszkają 3 osoby- a rozumiem, że 3 osoby zajmują lokal (w tym właścicielka) to rachunki na 3 się dzieli. Ale poza tym jeżeli jest tam rzadko to wypadałoby żeby nie ponosiła waszego zużycia.