Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
przyszedłem zadebiutować pod tym tagiem.

Na początek trochę pie*doletto, stricte pytania od nowicjusza znajdują się na dole ;]

Gram sobie od 3 miesięcy (bo dopiero wtedy ogarnąłem zakup sprytfona), bez specjalnego szaleństwa, w tych "zimowych" okresach to na specjalnie polowania nie chodze, raczej po prostu odpalam appke gdy ide do pracy/z pracy/czy nie wiadomo gdzie.
Myślę, że jest to też powodem, dla którego mam 28,5lvl, a dobrych pokemonów dosłownie 0 (przez dobre mam na myśli te, które często widuje w gymach).
99% pokemonów, które łapie, to jakieś pidgeye, świnie, murkrowy, sentrety i inne nic nie znaczące żyjątka (smutne, ale prawdziwe).
Tak bardzo nie mam dobrych pokemonow, ze jeszcze sobie trzymam po minimum 1 okazie z kazdego dotychczas zlapanego gatunku (148), reszte zapelniam mięsem armatnim do evolve farmingu na lucky eggach.
Oprócz Nidorino, którego przypadek opisałem poniżej, to mam jeszcze potencjał na zrobienie Gyardosa, bo mam 400+ candy, ale godnego Magikarpa brak :<

Przechodząc dalej:
Pod tym linkiem parę screenów profilu:
http://imgur.com/a/OI3q2

Co jeszcze warto wspomnieć - nic nigdy nie powerupowałem, bo nie chciałem w gówno inwestować. Aktualnie mam jakieś niecałe 600k stardusta.

Pytanie 1. Widzę, że tu często piszecie o "siedliskach" konkretnych pokemonow - skad wiadomo, gdzie które pokemony lubią się spawnować? Jest jakaś mapka? Wykaz? Whatever?

Pytanie 2. O co chodzi z levelem pokemonów? Jak to się ma do levelu trenera w momencie złapania? Czy ten level sie pokemonowi zmienia z czasem, wraz z powerupowaniem czy jak?

Pytanie 3. Jak się ma CP do stricte wartości bojowej pokemona? Bo jak mam sobie takiego Kinglera 1940CP, to to przecież straszna ciota jest, a niby CP nie najgorsze.

Pytanie 4. Złapałem dobrego, męskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nidorana (aktualnie już wyewoluowany w Nidorino) IV96%
https://pokemon.gameinfo.io/en/tools/iv-calculator#WzMzLFtbNzA4LDgxLDI1MDBdXSwxLDEsWzEsMSwiZGVmIixbXV0sMF0=
(wyżej pod linkiem ze screenami też jest jego "fotka").

Mam plan go wyewoluować i powerupować, by był moim pierwszym dobrym pokemonem (aż mi się łezka w oku kręci na tę myśl).

Niemniej, naszły mnie takie wątpliwości związanie z pytaniem 2 i 3. Nidorino ma tylko 20lvl, 708CP, po ewolucji ma mieć zaledwie 1400. Trochę mało imponujące względem 3000 które w gymach siedzą.

Tak więc, inwestować w niego, czy nie? Będzie się potem dało troche nadrobić powerupowaniem?

Pytanie 5. Widziałem screeny graczy, którzy mają 9/9 jajek 10km (to, że każdy w inkubatorze, a u mnie stan coinsow to pożal sie boże, to już przemilczę). Jak? Wykluwają wszystkie 2 i 5, az w koncu zostana im same 10 (nie wiem ile to by czasu zajelo), by potem wszystkie na raz wrzucic w inkubatory i wykluc na luckyeggu?
Bo, jak rozumiem, jajka wypadają losowo? (Choć 10km jajek to może mi z 5 wypadło - oczywiście nic dobrego się nie wykluło :D)

To w sumie tyle. Jeśli ktoś ma jakieś złote rady, to biorę w każdych ilościach.
#pokemongo
#pokemongowarszawa
  • 9
@Dziango:
1. Nesty - skupiska takich samych pokemonów, zmieniają się co 2 tygodnie (o 1 w nocy ze środy na czwartek, za tydzień następna zmiana). Na atlasie możesz obczaić - https://thesilphroad.com/atlas

2. Level pokemona jest losowy w momencie złapania, jednak nie większy niż Twój level i nie większy niż 30 na dziko. Level zwiększasz powerupowaniem, każdy powerup to 0,5 levela.

3. CP ma średnie przełożenie na wartość bojową. Jeżeli chcesz zagłębić
@Dziango to co widzisz w gymach powyżej +2600CP to poki w które warto inwestować dust jeżeli myślisz w przyszłości się gdzieś dorzucić co przełoży się na monety. Jeżeli masz Vaporeony +80% to ja bym je zrobił na maksa:)
@Dziango: dla Warszawy są dwie mapki, dzieki którym łatwo zobaczysz jakie są nesty jak również i połapiesz dobre poki.
1. tzw. pokepro: płatna, duży zasięg: http://istaypro.pl/
2. bezpłatna, mniejszy zasięg: http://pokewaw.zlasu.org/

Co do powerupowania to czekaj na poka który osiąga w finalnej formie >2600cp (dratini, larva, vapek, snorlax, rhydon, gyarados ...) bo obecnie takie się łapią do gymów, żeby nie marnować dustu na byle co najlepiej aby kandydat miał też >90IV
Dzięki panowie za podpowiedzi ;]
Mam jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje.

Załóżmy taką hipotetyczna sytuację, że mam 2 pokemony (te same): jeden 10lvl, ale IV 90%+, drugi zaś 30lvl, ale IV, powiedzmy, 80%.

Pierwszy ma zdecydowanie mniejsze CP aktualnie niż drugi - no logiczne.

I teraz, w którego opłaca się inwestować?
Czy jeśli by wymaksować oba, do 40lvl, to ten pierwszy będzie potężniejszy? (Zakładamy, że mają taki sam moveset)
Czy jedyne
@Dziango: trzeba było kogoś zawołać, bo tak to nikt nie zagląda do starych postów :P

A co do Twojego pytania to wszystko zależy od tego ile masz surowców. W przypadku wymaksowania obu to ten z wiekszym IV bedzie miał oczywiscie wieksze CP. Nie są to jakieś mega duże różnice, bo np Dragonite 100IV na 40 poziomie będzie miał 3581 CP a 89IV na 40 poziomie 3534 CP, tu możesz się pobawić:
@piotrr_: Dzięki ;)
Spoko narzędzie, pobawię się, niemniej doszedłem już do tego wniosku co właśnie napisałeś, będę to sobie tak każdorazowo rozpatrywał.

A wiesz może, jak dokładnie IV i konkretne wartości ataku/obrony (no bo hp to wiadomo) wpływają na przebieg walki? Jak duże są realne różnice w zadawanym dmg między np. takim poksem z 10 ataku, a drugim, takim samym (i taki sam moveset), ale z atakiem 15? Oczywiście w naszych
@Dziango: tagi w komentarzach chyba nie działają z tego co kojarzę.
Co do wpływu wartości to Ci nie powiem, bo aż tak głęboko się nie zagłębiałem. Może ekspert @Dryblas coś tu będzie miał do powiedzenia. ;)
@Dziango: Roznica jest minimalna, IV ma o wiele mniejszy wplyw na dmg, niz wlasciwy moveset. Z tego co pamietam to (w ogromnym przyblizeniu) pokemon z 100% i slabszym movesetem zadaje tyle co pokemon z 60% IV i najlepszym movesetem, ale zaleznosci te roznia sie u kazdego pokemona, w zaleznosci od stosunku najlepszego movesetu do drugiego

tagi nie działają w komentarzach, musisz wołać poszczegolne osoby