Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem Was o plecaki (Osprey vs. Deuter). Wybór padnie prawdopodobnie na Ospreya (Kestrel), bo można go dostać w granicach 6 stów, sensowne Deutery z AirContact to wydatek jakieś 2 stówki wyższy (są wersje ACT Lite w cenie Kestrela ale ponoć nie są szałowe w kwestii wentylacji i systemu nośnego). I tu pytanie: jaki litraż wystarcza Wam na max. 10-dniowe wyprawy? Obecnie mam Berghausa 53 l i dawał radę zarówno na 3-dniowych wypadach w Tatry jak i 10-11 dniowych podróżach w góry za granicę (zaznaczę, że taszczyłem w nim również prowiant na te dni). No i tak dumam, czy Kestrela brać w wersji 48, czy 58 l ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#turystyka #gory #podroze #trekking
  • 46
  • Odpowiedz
@florekflorek: niestety nie znam. Ale z opisu wynika, że jest bliźniaczo podobny do Kestrela. I nie wiem jaki jest sens posiadania w ofercie tak do siebie podobnych plecaków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Giggsy: The biggest difference is that the Kestrel is a more technical pack than the Stratos so will have features such as daisy chains and trekking pole attachment loops that the Stratos does not.

The Stratos should actually be more expensive by $10. As far as ventilation, the Kestrel has AirScape technology which is mesh covered ridged foam allows maximum ventilation while keeping the load close to the body. The Stratos
  • Odpowiedz
@mrOlii: jak znajdę chwilę to zamawiam nawet i dziś. Dam znać (przypomnij mi się proszę w następnym tygodniu, mogę podesłać fotki etc.). W każdym razie jestem zdecydowany na Stratosa:)
  • Odpowiedz
@florekflorek: pokaż linka pls
następny tydzień to już za późno, najpozniej jutro musze jakiś zamówić a nie mam pojęcia jaki :(
nosisz namiot? na jak długie wyprawy będziesz chodził?
  • Odpowiedz
@mrOlii: wstawiłem wyżej:) https://www.skalnik.pl/plecaki-turystyczne,plecak-stratos-50,120-k-16091-33009-p tak noszę namiot, ale jako że sam nie śmigam to namiot zawsze dzielę na dwóch/trzech typów i troczę do boku. To jest 50l, poprzednio miałem 53 i najdłużej śmigałem z nim na 11 dni do Rumunii i 10 do Macedonii. Co istotne, za każdym razem z jedzeniem. W moim osobistym odczuciu w 50-tkę zapakowałbym się na 2 tygodnie.
  • Odpowiedz
@florekflorek: oby Ci długo służył i nigdy nie zawiódł. W razie czego polecam bez wahania obsługę z UK. Jak rozwaliłem to po tygodniu dostałem nową, a jedynym pytaniem było: "Are to able to replace it yourself?"
  • Odpowiedz
@Artisanol: dzięki. Właśnie niedawno załatwiałem reklamację mojego Berghausa (po 4 latach od zakupu). Wysłałem im tylko fotki i opis problemu, poprosili o adres i o wybranie sobie nowego plecaka xD nawet nie musiałem im odsyłać starego (no bo w sumie po kiego im). Byłem pod wrażeniem.
  • Odpowiedz