Wpis z mikrobloga

Chcę zbudować koparkę do kopania zcash. Przymierzam się do zakupu 6 x rx 470.
Mam rodzinę w Niemczech i mogę tam zakupić na amazonie lub w innym serwisie.

1. Jak wygląda sprawa reklamacji u producenta kart zakupionych w DE?
2. Czy rx 470 to dobry pomysł czy lepiej dopłacić do rx 570, 580?
3. Czy ktoś z Was zamawiał z amazon.de do PL. Jaki koszt przesyłki kurierem?

#bitcoin #kryptowaluty #poloniex #btc #zcash #koparka #hardware #amazon #niemcy #litcoin #coinformacje #ltc #ppc #nmc
  • 16
@pawel86:
1 Ja zasilacz wysyłałem do NL i było to szybciej załatwione niż przez polskich cwaniaków z morele
3 przecież ci podaje jak zaczniesz zamawiać, pewnie z 15eur

Ile to będzie zarabiało dziennie?
@pawel86: na jakiej zasadzie to działa? Kupujesz 4 karty graficzne i jak je składasz? Jakiś stacjonarny PC z płytą główną, która pomieści 4 karty graficzne które mogą pracować razem czy jak? Możesz rzucić jakimś linkiem gdzie opisują jak coś takiego się buduje?
@pawel86
1. Na amazonie możesz za darmo odesłać produkt do sklepu, potem normalnie czekasz aż producent naprawi. Do 30dni możesz odesłać bez podania przyczyny, również za darmo.
2. Rx 570/580 to to samo tylko wyżej taktowane przez co więcej prądu biorą, imo nie opłaca się dopłacać bo i tak warto nawet kartom rx 470/480 obniżyć taktowanie.
3. Wysyłka do Polski jest za darmo, dhlem od 39euro.
@pawel86 Fabrycznie pewnie bedzie ok 10-20H/s wiecej na karte, tylko wyższy pobór to także wyższe temperatury i większy hałas.
Jeśli naprawdę komuś zależy to rx 470/480 można wgrać bios od 570/580 i będzie to samo, a modyfikacje biosu i tak warto zrobić na pamięciach bo to dodatkowe ok 10H/s.
Samo oc na rx 480/470 wyrówna poziom do fabrycznych rx 570/580 ale nie warto i dla sprzętu i dla prądu.