Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #lpg jaki warsztat polecacie w północnej Wielkopolsce (Piła, Wągrowiec, Trzcianka,Czarnków)?

Chcę założyć gaz do mojego Forda Focusa C-Max 2.0 16v, co sądzicie? Nada się to to? Bo tyle internetu co czytam to jedni w tę, a drudzy w tamtą i wszyscy idą w zaparte.

Trzecia sprawa to jak wygląda regulacja luzów zaworowych w takim silniku i ile to kosztuje? Bo wyczytałem gdzieś, że to nie są tanie rzeczy, więc jakby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.

#lpg #motoryzacja #fordfocus
  • 11
Trzecia sprawa to jak wygląda regulacja luzów zaworowych w takim silniku i ile to kosztuje? Bo wyczytałem gdzieś, że to nie są tanie rzeczy, więc jakby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.


@istamar: Ale, że regulacja luzów zaworowych? Jeśli tak, to pewnie standardowo jak w większości silników, zrzucasz pokrywę, szczelinomierz za kilka złotych i sprawdzasz, w razie potrzeby ustawiasz. Raczej tania usługa bo i samemu ją bez problemu wykonasz.
@rzeznia22: @istamar:
Jeśli to są TE silniki benzynowe Forda to tam nie ma hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego i taki silnik trzeba co 20-30 tys. km regulować. Brzmi to błacho, ale z jakiegoś powodu gazowanie np. Focusa z silnikiem wolnossącym jest mocno odradzane.
@rzeznia22:
Szerzej na ten temat:

Zużywanie się w trakcie eksploatacji takich elementów silnika, jak zawory i gniazda, to naturalny proces w każdym silniku spalinowym. Po to, aby kompensować zmianę osadzenia zaworu, stosuje się regulatory luzu zaworowego. W części silników regulacja jest samoczynna i odpowiadają za nią elementy hydrauliczne, w innych silnikach stosowana jest ręczna regulacja i co pewien czas konieczna jest interwencja mechanika. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale
@istamar: duratec? Luzy zaworowe na szklankach. Drozsze od płytkowych ale bez dramatu. Gorzej z dostępnością - czasem trzeba poczekać. Czy warto? Jasne tylko trzeba dobrą i dobrze zrobioną instalację. Mój ojciec w zetecu miał gaz przez kilkaset tys. km. Potem wykleił się zawór. Wkleili mu spowrotem i dalej śmigał. A nie wiedział czym są luzy zaworowe i że trzeba je regulować ;) autem teraz jeździ mój brat i predzej rdza zje
@istamar Oczywiście, że się gazuje. Tylko nie u druciarza i nie na kiepskich częściach. Jak czytasz internety to bardzo dużo złych opinii jest po prostu starych, a często również powielane są one bez żadnego doświadczenia na zasadzie nie bo nie. Focus 1.6 here z gazem od 60k kilometrów. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@przemax: W takim razie idę spojrzeć co i jak z tymi warsztatami. Dzięki wielkie.

@macentos: @rzeznia22: Właśnie Duratec 2.0 HE jest też u mnie, ale dzwoniłem do 3 gazowników i wszyscy mówili, że da radę tylko lubryfikator koniecznie

@mortt: Zdaje się, że silniki Zetec znacznie mniej się zużywały przy gazie.
No niestety póki co na mapie warsztatów biała plama w północnej Wielkopolsce :( Napisałem post z zapytaniem i pozostaje tylko czekać na odpowiedź.