Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem laptopów (o ich gamingowych edycjach mam jeszcze gorsze zdanie) Nie przemawia do mnie ich grzanie, płaskie klawiatury, słabe głośniki, mobilne są przeważnie tylko z nazwy. Całkiem możliwe, że dotychczas trafiałem na badziewne modele. Niemniej zdarzyło się, że znajomy sprzedawał Hyperbooka U14. Małe wymiary (14cali), lekki (niecałe 2kg), wydajny i cichy system odprowadzania ciepła. Interesująca grafika (Iris 5200) oraz bardziej niż zadowalająca cena. Stwierdziłem, że może się przydać zarówno do pracy jak i na wyjazdach (ew do pogrania w łóżku w gry pokroju hearthstone) więc czemu by nie spróbować? Sprzęt całkiem żwawo śmiga (ssd+16gb ramu), głośniki są niemiłosiernie #!$%@? ale od czego są słuchawki. HS śmiga jak powinien. Zobaczymy jak sprawdzi się w pierwszej podróży (Zapewne Wrocław i impreza Esport Now 2017)

#pcmasterrace #chwalesie #clevo #hyperbook #laptopy
Pobierz
źródło: comment_QbBDB39NPdUzSJBPfkgnpwC391d9KfyB.jpg
  • 24
@Drakalen no bateria najpierw długo mi trzymała około 3 godziny a teraz po 4 latach trzymie 30 minut :/ w sumie to i tak niejest źle, najgorsze w nim jest to że już monitor się psuje
@Bialy_Mis: Przynajmniej fajnie na tył ma chłodzenie zaprojektowane. Y580 ma to na boku więc WSAD grzeje się niemiłosiernie. Na dodatek te cienkie plastiki przy chłodzeniu poodpadały więc jak już się porządnie nagrzeje a Ty machniesz łapą to trafiasz w miedziany nagrzany radiator. Z drugiej strony rozumiem, że laptop ma już pewnie z 3/4 lata i teraz nie produkuje się sprzętu żeby tyle wytrzymał. Kończy się gwarancja=kupujesz nowy. To nie stare thinkpady
@PiersiowkaPelnaZiol: Ok 2h przeglądania internetu więc w sumie ok wynik jak na półtora letni sprzęt. Wykonanie jest porządne, widać ślady użytkowania, lekkie obicia rogów, trochę rys na spodzie. Spód i pokrywa to jakieś połączenie magnezu i aluminium, reszta to plastik. Nietypowy jest zawias na ekran ale póki co działa i nie ma żadnych luzów.