Wpis z mikrobloga

Postanowiłam przeprosić się z siłownią i mam pytanie - jak powinien wyglądać plan treningowy dla #rozowepaski na redukcji? Dotąd moja przygoda z siłownią polegała na korzystaniu z tych sprzętów, na które akurat miałam ochotę. Teraz potrzebuję bardziej przemyślanego i efektywniejszego planu. Dodam, że nie zależy mi na supermięśniach.

#mikrokoksy #silownia #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
Teraz potrzebuję bardziej przemyślanego i efektywniejszego planu.


@nvmm: FBW Sakera.

Dodam, że nie zależy mi na supermięśniach.


@nvmm: Na redu nic Ci nie urośnie.

jak chcesz zrzucic troche kg to przede wszystkim cardio


@arsoniasty: Skąd wy się wszyscy bierzecie, z takimi dziadowskimi radami? Za każdym nieszczęsnym razem jak jest pytanie o dietę to pojawia sie jakiś podwórkowy dietetyk z mądrościami typu MŻ czy "tylko cardio".
  • Odpowiedz
@nvmm: Na redukcji skupiłbym się przede wszystkim na upewnieniu się, że mam dietę z deficytem. Obliczył swoje zapotrzebowanie i pogłębiał deficyt w miarę utraty wagi. Kontrolował kalorie oraz trzymał się zaplanowanego makro. Wiele osób wychodzi z założenia, że lepiej unikać tłustych rzeczy na redukcji ale to nie jest prawda. Poziom białka i tłuszczu powinien być pilnowany w podobny sposób jak kalorie. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej obniżać węglowodany.
Rzeczywiście jak
  • Odpowiedz
@rdza: widzę że się znasz to podpytam ( )
Jeśli moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi powiedzmy 2000kcal to o ile procent powinnam zmniejszyć przyswajane kalorie na diecie odchudzającego?

I najważniejsze pytanie: skąd mam wiedzieć jaki powinien być stosunek białka, tłuszczów i węglowodanów w diecie?
  • Odpowiedz
@Shyvana: Pozwolę sobie zawołać @bst którego rady będą oparte na konkretnym i długoletnim doświadczeniu z wieloma klientkami, a nie (jak w moim przypadku) na lekturze i własnych eksperymentach:)
  • Odpowiedz
@rdza: #!$%@?ąc od tego, że zrzucanie sadła to głównie bilans kaloryczny - to należy jednak tutaj powiedzieć, że u kobiet kalorie palą się bardziej podczas ruchu niż podczas odpoczynku - odwrotnie niż u facetów. Widziałem na to gdzieś badania jakieś. O ile facetowi robiąc sam trening siłowy redukcja może lecieć spoko loko, bo palimy znacznie więcej w spoczynku (więcej mięśni, więcej do #!$%@?, więcej do naprawy, więcej spalone), to u kobiet
  • Odpowiedz
  • 0
@rdza nie jestem trenerem personalnym. Jestem tylko polecanym poczta pantoflowa wsrod statecznych pan ;)

Co do tego ile uciac - zalezy jaka waga/wzrost. Ile lat ile chcesz schudnac. Bo troche inaczej jest jak trzeba schudnac 3kg a inaczej jak 10..

Proporcje: dlugofalowo to tluszcze 1.1g/kg masy ciala minimum. Bialko ze 1.5-2g. Reszta wegle. Ale kazdy przypadek jest troche inny. Bo moze trzeba diete LC.
Kobiety sie ciezej odchudza. Bo deficyt 500kcal i
  • Odpowiedz