Wpis z mikrobloga

hej mireczki głównie z #krakow potrzebuje zacząć nosić #okulary i szukam dobrego i taniego salonu z okularami gdzie będzie duży wybór oprawek i szkieł ( bylem w vision express i zajawiłem się tym żeby mieć szkła z filtrem światła niebieskiego, nierysujące i szybko odparowywujące ) ktoś może coś polecić, czy jednak vision express i ich ceny (około 700 zł za oksy) jest ok ?
  • 14
zajawiłem się tym żeby mieć szkła z filtrem światła niebieskiego, nierysujące i szybko odparowywujące


@mirasKo-Kalwario: Boję się, że dałeś się naciągnąć trochę na marketingową papkę. Przed soczewkami (które polecam z całego serca bo i finansowo i wygodą biją okulary na głowę), nosiłem kilka różnych par okularów i było ok bez tych bajerów. To odparowywanie tylko w zimie (i nie wiem na ile to jest skuteczne). W skrócie: jak tylko możesz nosić
@mirasKo-Kalwario: Jak masz prostą wadę bez żadnych astygmatyzmów to fajnie jest nosić soczewki tak jak Mirek wyżej pisze, ale nawet wtedy powinno się mieć zamiennie okulary, bo prawidłowo soczewki nosi się do 8 godzin. Na Karmelickiej jest salon sabbis mają tam całą ścianę okularów. Jszcze większy wybór jest chyba na Bieżanowskiej sklepmatrix.
jestem w stanie za to dopłacić bo pracuje przy kompie wiekszość dnia


@mirasKo-Kalwario: Pracuję non stop przy kompie (programista) od 15 lat i prawdę mówiąc nie męczą mi się oczy etc. Pewnie z ciekawości sprawdzę jak to się sprawuje, ale bez tego nie mam żadnych problemów z oczami, a pracuję nieraz po 16-20h przed kompem non stop.
@metaxy: spoko u mnie też troche ciekawość a z drugiej strony nie chce oszczędzać na wzroku, a odkąd używam software'owych filtrów światła niebieskiego lepiej mi się pracuje i zasypia ( przed snem patrzenie w telefon bez filtra to dla mnie byla masakra )
@mirasKo-Kalwario tego to nie wiem. Na pewno antyrefleksy to standard, dodatkowo można wziąć szkła które sie mniej brudzą. Ja wziąłem bez tego i co chwilę czyszczę okulary. Moje pierwsze okulary i wkurza mnie jak widzę, ze obraz nie jest idealnie czysty :) Jak będę drugi raz kupował, to wezme z tym zabezpieczeniem. Żona wzięła i jak się dotknie paluchem to nie widać odcisnietego palucha tak bardzo, a nawet czasem w ogóle.