Wpis z mikrobloga

@Spiderr tylko i wyłącznie przelewem, co do jakości to nie ręczę, kupilem smartwatcha za 4 dyszki i śmiga mi do dziś elegancko a mam go rok, nie wiem jak z ciuchami :p
Długo trzeba czekać na przesyłkę??


@Spiderr: kurierem kilka dni, pocztowe zazwyczaj 2-3 tyg czasem nawet 2 miesiące

Normalnie podaje swój adres i kurier mi przywozi do domu bez dodatkowych oplat??


przy takiej kwocie to raczej listonosz

Można płacić za pobraniem i w PLN?


nie, można przelewm najlepiej kartą

tylko i wyłącznie przelewem


@czv1: tylko i wyłącznie? nie bardzo
@czerwonyziemniak: nie obowiązuje vat na ciuchy to rzadkość w moim mniemaniu poniżej 5 %
mam tam konto od 5 lat zamówiłem już 500 rzeczy i wiem co mówię
@Spiderr: napisz do chinczynka zeby value napisal 5 dolarow na opakowaniu
nie obowiązuje vat


@kaao: obowiązuje

mam tam konto od 5 lat zamówiłem już 500 rzeczy i wiem co mówię


mogłeś nawet kupić 10000 rzeczy i nadal widać, że nie wiesz o czym piszesz

Art 51 ustawy o VAT, punkt 1 i 3 polecam się zapoznać
@Andczej: ja tylko za 5 rzeczy płaciłem i to tylko telefony tablety
Obowiązuje a dostanie wezanie do zapłatu vatu cła to dwie różne sprawy.
To losowość
@Andczej: już lece płacić, nie przyszło mi ani jedno pismo o zapłacie więc = nie muszą płacić
Nie martwie się tym bo nikt mi tego nie sprawdzi
jedno pismo o zapłacie więc = nie muszą płacić


@kaao: zgodnie z ustawą musisz

serio zapłaciłeś vat od każdej kupionej rzeczy na ali ? czy sobie teraz śmieszkujesz ?


to już moja sprawa czy płaciłem czy nie, poprawiam cie tylko bo piszesz mirkowi @Spiderr że nie ma VAT, a jest ryzyko VAT bo mogą mu nałożyć
@Andczej: Które jest znikome do czasu aż przepisy by się zmieniły na co się nie zapowiada.

Skoro dałem cło na 3 telefony 2 tablety 5 rzeczy z ok. 500 które kupiłem to dla mnie ryzyko jest żadne a nawet jak mi każą zapłacić to za jedną rzecz proszę bardzo nie ruszy mnie to ani trochę.
cło na 3 telefony


@kaao: nie ma cła na telefony

5 rzeczy z ok. 500 które kupiłem to dla mnie ryzyko jest żadne a nawet jak mi każą zapłacić to za jedną rzecz proszę bardzo nie ruszy mnie to ani trochę.


cieszy mnie to ale jeśli jest ryzyko to nie pisz NIE MA VAT bo jest ryzyko, koniec kropka
@kaao: oczywiście Vat na ciuchy może być i nie ma dolnej granicy ovatowania paczki, ale masz jednak rację, że ciuchy, tym bardziej to kilkudziesieciu $ nie będą mialy dodatkowej opłaty i są zazwyczaj pomijane i puszczane. Jasne, że tu jest loteria i mniej niz 1% moga złapać ale to jednak rzadkość.

Niestety ale @Andczej kolejny raz na siłe probuje pokazać, ze przeczytał kilka urywków ustawy i bez niego tu taki temat