Wpis z mikrobloga

@JohnFairPlay: Popieram @Sylwus1988 - Huta jest najlepszą dzielnicą Krakowa, zielono, spokojnie, wszystko pod ręką, doskonała infrastruktura, pojawiają się w końcu coraz fajniejsze knajpy, mam nadzieję, że za kilka lat to będzie prawdziwie "lajfstajlowa" dzielnica :)

@komorniq: Szanuję za dobrą opinię o Hucie, ale pozwolę sobie przytoczyć komentarz @staryhaliny sprzed kilku miesięcy w sprawie tego czy "na" Nowej Hucie, czy "w" Nowej Hucie - http://www.wykop.pl/wpis/18842921/#comment-66734251
Czytaj i uświadamiaj innych! :D
@JohnFairPlay: to śmiało się wprowadzaj ;)
a tak poważnie: naprawdę chcesz się powoływać na opinie piwnicy i ludzi którzy śpią na mirko?
totalnie bez sensu, jak nie zamieszkasz to się nie dowiesz (czy tam twoja panna). ja z krakowa nie jestem a mieszkam już trzeci rok i strasznie sobie chwalę, moja druga połówka też kiedyś mieszkała i było super. a kłopoty wszędzie idzie napotkać. albo sobie z nimi umiemy radzić no
@JohnFairPlay:
@Sylwus1988: zgadzam się. Inaczej zaprojektowana dzielnica niż reszta miasta, ja nie mógłbym żyć w ciasnym centrum. A na Hucie jest gdzie wyjść z psem / różowym (zalezy co kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bulwary bieńczyckie, zalew nowohucki, łąki, park lotników.. żyć nie umierać.
I sama policja potwierdza, że niebezpieczna huta to stereotyp i jest jedną z bezpieczniejszych dzielnic.
Ale mimo wszystko jak się ma
@Tetrachloroizoftalonitryl: ale ciebie też zaczepiali/gonili/chcieli pociąć tylko miałeś szczęście tak bo przykładowo uciekłeś? to jak w odstępie dwóch lat dwóm osobom stało się coś ciężkiego(rozumiem szpital był czy policja) to chyba można śmiało powiedzieć, że przykładowo w centrum jest duuuuuuuuuużo gorzej, prawda;)?
@Tetrachloroizoftalonitryl: Ahhh to skąd ta informacja że ta NH jest niebezpieczna? Bo zaczynam się martwić powoli. Nie zrozumiałem z tego wpisu. tylko nie mów, że słyszałeś od znajomych o dziwnych zdarzeniach.
Pewnie trochę się czepiam, ale martwi mnie ta 'propaganda' zła i patologii z huty, a najnormalniej w świecie mieszka się tu przyjemnie i wszystko pod ręką :)
@JohnFairPlay: Tak naprawdę to zależy gdzie w Nowej Hucie. Np. okolice Teatru Ludowego (czyli niska, kamienicowa zabudowa) jest naprawdę zajebista. Ale np. okolice os. Piastów (wysoka zabudowa, typowe blokowiska) jest nieco gorsza, wiadomo, większe zagęszczenie ludzi, to i większa szansa na nieprzewidziane akcje. Ale ogólnie poruszam się od 10 lat po Nowej Hucie, w dzień, w nocy, czasem z duszą na ramieniu, ale nigdy nie spotkało mnie tu nic złego.
@JohnFairPlay: osobiscie moge polecic. To juz nie jest ta "legendarna" NH z 2000roku. Obecnie jest bardzo fajnie rozwinięta. Świetne polsczenia jest chodzi o komunikację miejsca, dużo przestrzeni czy zielonych rewirów wiec jest gdzie wyjsc na spacer. Ogolnie Polecanko NH street