Wpis z mikrobloga

Kuźwa dawno nie miałem takiej rozkminy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam okazje by zrobić sobie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie wiem co wybrać, co zakupić

A) pierwszy w życiu #rower szosowy

plusy / minusy rowerów generalnie:
+ od zakupu crossa zakochałem się jeździe rowerem
+ sprawia że czuję się fizycznie dobrze, wydolność tlenowa od grudnia wzrosła masakrycznie (nie tylko rower oczywiście) i rozwijam się nadal (dojazdy do pracy z 2h zeszły do 1:22h rekord)
+ endorfiny pompują
+ mogę wjechać w las (na mtb, na crossie)
+ zdrowy tryb życia jako przykład dla moich pociech
+ relatywnie tani (zakup + utrzymanie)
+ zajebisty social (na mirko i w ogóle)
- trzeci rower (mtb i cross, nie liczę roweru żony i rowerów dzieciaków)

B) #motocykle soft-enduro

znów ogólnie
+ dojazdy do poracy max 40min
+ endorfiny
+ endorfiny
+ endorfiny
+ moge totalnie rozwalać się po szutrach
+ zajebisty social (na mirko i w ogóle)
- nie mogę wjechać w las
- relatywnie drogi (zakup + utrzymanie)
- nowy sprzęt ochronny (kolejny wydatek, wiadomo w aktualnej skórze na enduro to raczej niebardzo, inny profil wypadków)

Ktoś powie why not both?? Bo w tym roku na bank nie da rady jednego i drugiego, najzwyczajniej finansowo odpada. Siedzę i kminie i serio nie wiem co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ankieta
t.....u - Kuźwa dawno nie miałem takiej rozkminy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam okazje by zrobić sob...

źródło: comment_iCtTrbyhhJuVLUJ0C5aX0XLlvcJwiQ5z.jpg

Pobierz

Icoteraz?

  • Kup sobie kolejny rower pedalarzu 40.2% (49)
  • Kup sobie kolejny motocykl dawco 59.8% (73)

Oddanych głosów: 122

  • 42
  • Odpowiedz
nie porównujmy tu szosy do enduro


@tosyu: w plusach/minusach pisałeś o wjeździe w teren po stronie roweru, więc Ci mówię, że szosa jest najmniej uniwersalnym rowerem. Wszystko zależy czy będziesz miał czas wykorzystać jego potencjał (bo zakładam, że nie kupisz roweru za klocka, tylko mówimy już o co najmniej kilku kPLN), skoro jeszcze masz mtb i crossa, to czas poświęcony na rower podzieli Ci się na 3 :)

i dlatego
  • Odpowiedz
@tosyu: Jako że miałem soft-enduro a później również full crossa, dorzucę swoje 3 grosze. Często podczas weekendowych wypraw na moto po bezdrożach zastanawiałem się jak to jest nieprzepalać paliwa, jeździć prawie za free, podjeżdżać te same górki, tymi samymi ścieżkami, widzieć te same widoki ale w absolutnej ciszy, słysząc jedynie odgłosy lasu. Czasami mi się udawało, zwykle przez przypadek i na moment, jak przepałowałem jakiś fragment, wyrzucało mnie z moto,
  • Odpowiedz
  • 0
@Supercukier no właśnie te kontuzje trochę przerażają, w sensie, niefortunna gleba i już nie pojeździsz, na rowerze jest ciut lżej o ile to nie DH. Do tego dochodzą dzieciaki, czy czasem ich nie zarażę czymś, choć fajnym, to jednak mocno niebezpiecznym :/
  • Odpowiedz
@tosyu: Nie no, nie ma co się martwić aż tak na wyrost że dzieciak zarazi się czymś "złym" :) A może dzięki Tobie zostanie drugim Taddy Błażusiakiem i podbije świat? Wybierz to co TOBIE się bardziej podoba, na nich przyjdzie pora jak będą trochę starsze (bo rozumiem że są młode). Z tego co napisałeś to moim zdaniem powinna być to szoska. Moto starczy zajawki na miesiąc, odkręcasz manetkę i ryjesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Supercukier w sumie masz rację, musiałbym tylko ożywić mtb i poszukać jakiś trailsów w okolicy co by zaspokajać offowe potrzeby, do tego szosa na dłuższe i szybsze przejazdy, byłbym ustawiony

A moto które mam teraz zostawię sobie jeszcze ten sezon, a potem się zobaczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@tosyu: Kupuj teraz szosę + od teraz zacznij odkładać jakiś hajs co miesiąc. Za rok sprzedasz aktualne moto, dołożysz zaoszczędzoną kasę i starczy na detetkę. Z jakich jesteś okolic? Masz gdzie się wyjeździć na MTB?
  • Odpowiedz
@tosyu a co to za moto? Asa już widzę. Nie ma sensu moim zdaniem. Odpuść motocykl bo nie poczujesz zbytniej różnicy , inaczej jak byś brał.cos z większą pojemnością. Może weź 250 i zarejestruj na 125? Zobacz jakiś Zipp tracker w dobrej cenie w stolicy się pojawił. Nie głupia opcja moim zdaniem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kick_Ass nie poczuje różnicy w dole obrotów, na przyczepności opony oraz na skoku amora? Nie żartuj ;) tym bardziej, że te co wymieniłem to 2T, w tym yamaha zblokowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tosyu a to dlaczemu? Przecież silnik możesz wymienić w dowolnym momencie. Musiałbyś to za każdym razem homologować, czy uważasz że ktokolwiek to robi? Poza tym zmiana pojemności akurat tu nie powoduje przyrostu prędkości do niewiadomo jakich poziomów, to nie 50 gdzie po wymianach cylindrów latali po 100-130 . Wpisujesz na umowie ks że kupiłeś z uszkodzonym silnikiem, do autoryzowanego diagnosty z fakturą na silnik o pojemności 125 i po robocie. Ale
  • Odpowiedz