Wpis z mikrobloga

Kuźwa dawno nie miałem takiej rozkminy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam okazje by zrobić sobie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie wiem co wybrać, co zakupić

A) pierwszy w życiu #rower szosowy

plusy / minusy rowerów generalnie:
+ od zakupu crossa zakochałem się jeździe rowerem
+ sprawia że czuję się fizycznie dobrze, wydolność tlenowa od grudnia wzrosła masakrycznie (nie tylko rower oczywiście) i rozwijam się nadal (dojazdy do pracy z 2h zeszły do 1:22h rekord)
+ endorfiny pompują
+ mogę wjechać w las (na mtb, na crossie)
+ zdrowy tryb życia jako przykład dla moich pociech
+ relatywnie tani (zakup + utrzymanie)
+ zajebisty social (na mirko i w ogóle)
- trzeci rower (mtb i cross, nie liczę roweru żony i rowerów dzieciaków)

B) #motocykle soft-enduro

znów ogólnie
+ dojazdy do poracy max 40min
+ endorfiny
+ endorfiny
+ endorfiny
+ moge totalnie rozwalać się po szutrach
+ zajebisty social (na mirko i w ogóle)
- nie mogę wjechać w las
- relatywnie drogi (zakup + utrzymanie)
- nowy sprzęt ochronny (kolejny wydatek, wiadomo w aktualnej skórze na enduro to raczej niebardzo, inny profil wypadków)

Ktoś powie why not both?? Bo w tym roku na bank nie da rady jednego i drugiego, najzwyczajniej finansowo odpada. Siedzę i kminie i serio nie wiem co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ankieta
t.....u - Kuźwa dawno nie miałem takiej rozkminy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam okazje by zrobić sob...

źródło: comment_iCtTrbyhhJuVLUJ0C5aX0XLlvcJwiQ5z.jpg

Pobierz

Icoteraz?

  • Kup sobie kolejny rower pedalarzu 40.2% (49)
  • Kup sobie kolejny motocykl dawco 59.8% (73)

Oddanych głosów: 122

  • 42
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: kwestia jak tanio schodzisz, ja doszywałem raz nawet szelki do getrów z deca bo taniej wyszło :P (tak serio to gumka się rozciągnęła i zaczęły z dupy zjeżdżąć, trzebabyło coś wymyśleć XD)

teraz już tego nie robie, tylko zmieniam odzież
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) raz w życiu złamałem to ten zakaz i do dziś mi z tym źle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SanFable: mam teraz motocykl, 125cc i cisne nim po szutrach, ale średnio na jeża się do tego nadaje, raz że opona, dwa że troche słaby dół (pomijając że to 125cc) bo motocykl raczej na szosę i
  • Odpowiedz
Co to jest soft-enduro dla Ciebie, w sensie modeli?


@Gixaar: Yamaha DT125, KTM LC2 125 tego typu

Po dojeździe musisz zmienić ciuchy a czasem prysznic by się przydał.


Mam i korzystam :)
  • Odpowiedz
@tosyu: na szosówce też nie wjedziesz w las, nigdzie nie wjedziesz, na krawężnik nie wjedziesz - jeśli planujesz śmigać po 100 km asfaltem (znajdź dobry asfalt), to kup szosę, jeśli nie, to cross Ci wystarczy (w razie czego mam na sprzedaż crossa ;) po taniości!)

na soft enduro wjedziesz w las - patrząc po Twojej jeździe, to na HD też byś wjechał, więc bardziej uniwersalny imho.
  • Odpowiedz
@tosyu: Jeżeli głównym plusem posiadania roweru jest lepsze samopoczucie, kondycja i chudnięcie to ja bym szedł w moto. Czas zaoszczędzony na dojazdach możesz spokojnie przeznaczyć na chodzenie na siłkę po której również będziesz się dobrze czuł, a możesz tam zrobić lepszy i wydajniejszy trening niż na rowerze = będziesz szybciej chudł.
  • Odpowiedz
  • 0
@NajwyzszaFormaSztuki siłkę robiłem w czasach liceum, raczej mnie to teraz nie interesuje. Kondycja to jedno, lubię posiedzieć nieco czasu na powietrzu, czy to rower czy bieganie (bieżni to ja sobie nie wyobrażam, zanudziłbym się na śmierć)

@katera nie porównujmy tu szosy do enduro, akurat na las to mam mtb, a cross chciałem zostawić na wozidło z fotelikiem dziecięcym
  • Odpowiedz
@tosyu: A nie możesz po prostu zmienić sobie opon w tym rowerze na jak najcieńsze? Nie będziesz miał osiągów z kolarzówki, ale potrzebna Ci pełnoprawna szosa na dojazdy do roboty?

Ja w czasach studenckich zmieniłem opony w moim mtb na szosowe i pojechałem do Paryża przez Szwajcarię ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@NajwyzszaFormaSztuki mam 28c szosowe, niżej nie zejdę bez zmiany obręczy, różnica między crossem a szosa to osprzęt i pozycja, wyżej dupy nie podskoczę z crossem ;)

Dojazdy do pracy to mały dystans, 35km, tu cross starcza, ale chciałbym 100tki tłuc i tu jednak czuję że lżejszy rower + inna pozycja sporo pomogą
  • Odpowiedz