Wpis z mikrobloga

@mayder: Bo to sprytne oszustwo jest, nie tylko zmiana nazwy robi robotę. A do tego żadna instytucja w Polsce nie ostrzega przed MLMami. Henryk Dederko nakręcił dokument o Amway w 1997 roku "Witajcie w życiu". Sąd zablokował emisję filmu w telewizji. Tak działają oszustwa MLM, są nietykalne.
  • Odpowiedz
  • 1
@renalum a niestety naiwnych na to nie brakuje. Jak to moja babcia zawsze mówi "Ludzie rodzą się głupi a umierają jeszcze głupsi" co w przypadku osób dających się wciągnąć w MLM-y jest bardzo prawdziwe.
  • Odpowiedz
@Reality: Nie błąd. Vorwerk to zamaskowana piramida finansowa. Thermomix to przykrywka oszustwa. Znam osobiście osoby oszukane. Reguła jest prosta: spółka jest MLMem=spółka jest zamaskowaną piramidą finansową. 5000zł za udziwniony mikser stołowy? Takie rzeczy tylko w oszustwach MLM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@renalum: Aha, to ciekawe. Z tego co wiem 3000, chyba że się coś zmieniło. Ale używałeś tego Thermomixa? Xd Kupiliśmy z rodzicami już dawno i to naprawdę zajebista sprawa, używany jest ciągle i w znajomych lub rodzinie (brat) wszyscy są zadowoleni. Więc dziwne, że to mlm, a sprzedają dobry produkt. Zawsze myślałem, że to jakieś rzeczy typu gówno perfumy bez alkoholu lub nie działający odświeżacz powietrza. Ale nie zaprzeczam, że piramidą
  • Odpowiedz
@Reality: Jeżeli kupiłeś na allegro (bo jakaś osoba chciała się pozbyć Thermomixa), to nie słyszałeś o wciąganiu. Ale Jeżeli kupiłeś od dystrybutora, to właśnie miałeś spotkanie pierwszego stopnia z osobą wciągniętą, która to osoba wciąga dalej: członków rodziny, znajomych, znajomych od znajomych itd.
  • Odpowiedz
@renalum: Kupiliśmy od osoby, która robiła pokaz w domu. Ja nie miałem tam nic do powiedzenia, bo to rodzice kupowali, więc dobrze że się okazało spoko, a nie jakimś nic nie wartym shitem. Ale to naprawdę śmieszne, bo kompletnie mi nie pasuje produkt do tak działającej firmy. :o Nie chcę ich bronić, ale może mają po prostu taki model sprzedaży, jak to w filmach czy bajkach akwizytorzy, bo chyba nie muszą
  • Odpowiedz
bo chyba nie muszą kupować startera..

@Reality: starterem jest Thermomix za 5000zł (4 799 zł dokładnie, sprawdziłem teraz). Niespodzianka! ( ͡° ͜ʖ ͡°) A potem następuje rozpaczliwa próba odzyskania utopionej kasy: organizuje się pokaz w domu i zaprasza każdą znaną możliwą osobę. Co się dzieje potem już wiesz.
  • Odpowiedz
@cielo: Nie napisze ona na fb bo pewnie zobaczyła przed chwila na mirko, o co wam chodzi ludzie ;v A jakby ktoś wasza prywatna rozmowę wrzucił na mirko to miło by wam było?

  • Odpowiedz
@renalum: Nie wiedziałem, że muszą to kupować. :D Myślałem że to zwykli pracownicy, akwizytorzy. To mnie zaskoczyłeś, bo Thermomixem się wszyscy podniecali, my też zaczęliśmy, nawet ostatnio jak ciocia zmarła to wujek nie umiejący NIC robić w kuchni tylko dzięki temu zaczął i sam sobie radzi... Bronię więc tego jak fan boy, bo jest czego i na pewno do swojego mieszkania niedługo też kupimy z dziewczyną. W sumie z jednej strony
  • Odpowiedz
@renalum:
@Reality: Przecież to najnormalniejsza dystrybucja produktu po domach. Marketing bezpośredni? Moja mama kupowała Thermomixa 5 lat temu i nikt jej nie proponował pracy. Ze dwa razy udostępniła kuchnię, żeby pani z firmy zrobiła mamie i jej koleżankom pokaz.

Sam mam Thermomix od 2 lat i też kupiłem go po pokazie w domu. Nikt nie wciągał mnie w nic.

A sam sprzęt wart ceny. Robi zupy, gulasz, gotuje na parze,
  • Odpowiedz
@ENDONE: Dlatego dziwi mnie to co mówi @ renalum, ale jak mówiłem - nie zaprzeczam, bo po prostu nie wiem jak jest w firmie. Dla mnie wygląda to po prostu na zwykłą sprzedaż poprzez akwizytorów, nie mlm, ale jeśli mirek wie coś więcej, to może i tak jest. Ja i masa innych osób (w samej rodzinie 3 z tego co wiem) krzywdy nie miało z tego powodu, a Thermomix ten nowszy
  • Odpowiedz
@renalum: pewnego razu w ubiegłe wakacje zaczepiła mnie żona kolegi i zaczęła nawijać o emeryturach i przedstawiła ofertę ergo pro, jako że i tak myślałem żeby sobie zabezpieczenie na starość zrobić (tylko że w prudentialu) to zgodziłem się na rozmowę w biurze ergo pro z jej kierownikiem. Na spotkaniu miałem puszczony film z prof. Gwiazdowskim o upadku zusu, pierdyliard tabelek, gwarancję od jakiegoś tam niemieckiego potentata finansowego z ubezpieczeń itp itd.
  • Odpowiedz
@magicznyKrzysztof: Twoja relacja potwierdza to, o czym piszę. I to jeszcze jak. Otarłeś się o finansową tragedię.

Wtedy on mi zaoferował pracę, że będę szukał ludzi i oferował im duo events czyli te emerytury i że będę miał z tego profity


1. Piramida w czystej postaci sprowadza się do struktury, w której zysk danej osoby zależy od wpłat osób znajdujących się niżej w tej strukturze. Działalność piramidy polega zatem na obiecywaniu
  • Odpowiedz