Wpis z mikrobloga

Mam dylemat co do założenia gazu w samochodzie. Do tej pory nie brałem tego w ogóle pod uwagę z racji tego, że robię 20km dziennie do pracy ale mam zamiar zmienić pracę przez którą będę robił może nawet 50km dziennie.

Pacjent - Opel Vectra C GTS 1.8 122KM 2004r - autem kupiłem w zeszłym roku i planowo będę jeździł nim jeszcze przynajmniej 5-6 lat bo kupiłem go w bardzo dobrym stanie i z przebiegiem 168.000km.

I teraz dwie możliwe sytuacje co do gazu:

1. Pierwsza opcja proponowana przez forum LPG Forum gdzie wiadomo są maniaki gazu - proponują zrobienie gazu w jednym z najlepszych gazowników w Polsce w Katowicach. Tam od razu proponują mi rozwiązanie oparte na Barracudzie - koszt 3400zł z wlewem w korku paliwa, strojeniem i autem zastępczym. Najbliższy termin dopiero za 2 miesiące.

2. Druga opcja, którą wybrało mnóstwo moich znajomych i rodziny - STAG albo BRC w klasycznej kwocie za 2500zł ze strojeniem i korkiem we wlewie paliwa. Jedni mają te rozwiązania krótki czas (około rok, dwa lata), drudzy mają kilka lat i wszyscy bardzo sobie chwalą.

Co byście zrobili na moim miejscu? Jest sens pakowania się w tą niby bardzo dobrą Barracudę czy wystarczy mi coś z BRC?\

Zdaję sobie sprawę, że dobry gaz to przede wszystkim dobre nastrojenie - do tego tańszego rozwiązania też mam polecany warsztat przez LPG Forum więc to nie byłoby problemem.

#motoryzacja #samochody #lpg #opel #gaz
  • 20
@Vojak: Na montażu nie oszczędzaj, wybierając jednak zakład miej na uwadze, że aby mieć gwarancje musisz instalacje serwisować co 10kkm w autoryzowanym warsztacie. To czy wsadzi się tam baracude czy BRC to już od Ciebie tylko zależy.
@Vojak: mam Vectre C 1.8 122km zagazowaną i jeździ bez problemu, ale pamietaj, żeby założyć dobre komponenty, bo oszczędza się dopiero po założeniu instalacji a nie podczas zakładania. Barracuda to tylko wtryski (mam w 2 autach i nie narzekam), pozostaje elektronika i parownik. Ze swojej strony dodam, że warto w Vectrze zmienić świece na jednoelektrodowe, ktore lepiej sprawdzaja sie przy gazie - ja stosuje irydowe Denso IK16TT. Warto tego pilnowac, bo
@Vojak: u mnie wtryski Barracuda, elektronika LPG TECH, parownik KME TUR. W drugim aucie mam tez Barracudy, KME TUR-a, ale elektronike STAGa. Różnic pomiędzy tymi elektronikami nie widzę. Gaz zakladałem z 5 lat temu (parownik i wtryski w miedzyczasie juz zmienilem), wiec koszt juz nieaktualny ale placilem cos ok 2800 zł.

Zastanawia mnie jedna, rzecz ze piszesz rozwiazanie oparte na Barracudzie - co to oznacza u Ciebie? Bo Barracuda to tylko