Wpis z mikrobloga

@kartofel: tak też właśnie myślałem, co mnie zadziwiło to fakt jak duża się wydaje, i że gołym okiem nie było jej widać, tylko dzięki temu że aparat mocno wytłumił otoczenie przez skierowanie prosto na słońce.
@Gorion103 @Ferengi @Gio Jestem przekonany o tym, że to nie jest Wenus. To przypadek, że znajduje się na nieboskłonie w tej okolicy. Zwróćcie uwagę na budynek - jego krawędzie są ostre, więc obiektyw był zogniskowany na nieskończoność. W takim wypadku nie jest możliwe uchwycenie Wenus w postaci rozmazanej tarczy (bo o ostrym obrazie tarczy przy tym powiększeniu nie ma mowy).
@fizykWysokichEnergii: Też zwróciłem uwagę na wielkość "tarczy planety" i zdecydowanie nie jest to naturalny rozmiar, ale biorę też pod uwagę zniekształcenie obrazu lub odblask. Pozycja by się zgadzała, reszta nie. Trudno powiedzieć, ale pewnie raczej to faktycznie odblask.
@namrab: @fizykWysokichEnergii: Definitywnie macie rację, bez dwóch zdań, ale i tak chyba pierwszy raz spotkałem się z tak 'wiarygodną' dla mnie flarą, bo po maksymalnym przybliżeniu tego zdjęcia ta biała kulka naprawdę ma jakby 'trójwymiarową' głębię, wygląda jak obiekt w skali pikselowej, no cóż, przynajmniej było ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)