Wpis z mikrobloga

Właśnie dzisiaj mija 12 lat gdy zostałem żołnierzem. Jak ten czas leci, dopiero co człowiek wchodził w dwudziestkę, a tu nagle wiek chrystusowy xD
W tym czasie zmieniała się władza (Szmajdziński, Sikorski, Szczygło, Klich, Siemoniak, Macierewicz) ale służba i obowiązki wobec kraju pozostały takie same.
Kiedy zakładałem po raz pierwszy mundur byłem kawalerem. Teraz jestem żonaty i mam syna.
Patrzę w przeszłość i wiem że nie zmieniłbym absolutnie nic.
#mojarocznicawwojsku
  • 53
@megawatt: Społeczeństwo się starzeje, młodzi wyjeżdżają, a chętnych w kamasze coraz mniej. I jakoś ich trzeba zachęcić. Dobrą atmosferą w pracy jeszcze długo się nie uda (; więc póki co te emerytury muszą zostać.
Nie wspominając o tym, że gdyby w tej chwili zapowiedziano zmianę warunków emerytalnych na gorsze, to 1/3 podoficerów rzuca kwitem (bo już mają prawa emerytalne) i spróbuj załatać taką dziurę.
Wiesz, pracowałem w wielu branżach, zanim poszedłem
Dla mnie najgorsza patologia w wojsku to właśnie jak już wcześniej napisano przyjmowanie ludzi z cywila na studium oficerskie i robienie z nich oficerów po 6-12 miesięcznym studium. Rok temu był nabór na studium oficerskie do Obrony Terytorialnej. Na 150 miejsc przewidziano aż 130 dla cywili tylko z tytułem magistra (jedyny wymóg, do tego zdany lekki wf), 20 miejsc dla już służących podoficerów i aż 0 miejsc dla szeregowych. Co z tego
@NapoleonV serio ten Macierewicz to się nie zna na wojsku ? Mam kumpla i mówił że jak czołg się psuł to wysyłali do Niemiec a teraz sami naprawiają u siebie. Napisz czy lepiej jest za Siemoniaka czy gorzej ?