Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy Irlandia Północna na własną rękę we Wrześniu to dobry pomysł? Korcą mnie już od dawna te widoki zamków, klifów i mostku Carric=a=rede, no i trochę lokacji z ukochanej #graotron...
Myślałem o wynajmie auta i jeżdżeniu sobie gdzie chcę i ile chcę... tylko zastanawiam się jak z noclegami, czy każdego dnia gdzie indziej czy jedno-dwa miejsca i z nich jeździć (cóż, na mapie wydaje się wszystko blisko ale kto wie ile zajmuje poruszanie się tamtymi drogami)... Jak myślicie która opcja lepsza? No i co taniej i lepiej - rezerwować wcześniej przez booking czy ryzykować i na miejscu szukać?
Jak z jazdą po lewej stronie? Trudno się przestawić?
Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie auta przy wypożyczaniu? #wynajemaut
#irlandiapolnocna #irlandia #podroze
sprzedam_nerke - Mireczki, czy Irlandia Północna na własną rękę we Wrześniu to dobry ...

źródło: comment_QzrVQThgkvp1182WinnZh3dlYT0h5ByR.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@dzieju41 @Najkon: Pogodowo mocna loteria? Czy pierwsze 2 tygodnie dają szansę na słońce?
Chociaż kurde, pogoda to zawsze loteria. W zeszłym roku byłem w Bergen (gdzie niby codziennie pada prawie) i trafiłem 2 z 4 dni z fajną pogodą... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzieju41: Jeśli liczysz na dobrą pogodę, to musisz mieć dość szczęścia, żeby trafić w jeden z 2-3 ładnych tygodni w roku, który trafia się gdzieś między czerwcem a wrześniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisze na podstawie doświadczeń z południowej części wyspy, ale strzelam, że Irlandia Północna "działa" tak samo.

@sprzedam_nerke: Wrzesień może być OK. Czasami nawet październik jest OK, ale bywa też, że w sierpniu leje
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: Jazda po lewej stronie to nic trudnego mysle, ze nie powinnienes miec problemu po kilku minutach bedzie dla Ciebie normalne jezdzic po drugiej stronie. Ubezpieczenia dodatkowe warto, ja nie mam samochodu wiec jak gdzies jechac to pozyaczam samochod i moze dlatego ze nie prowadze codziennie wole byc ubezpieczony dodatkowo.
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke:
Tak jak napisal @wrzesien czasem taniej leciec do Dublina, a jezeli nie chcesz tam wynajmowac samochodu to mozesz wziac autobus na lotnisku i dojechac do centrum Belfastu X1 i X2 za £16 w dwie strony.

Ogolnie to z Belfastu w najbardziej oddalone miejsca w kazda strone jedzie sie ze 2-3h. Najgorzej na drogach jest rano 8-9:30 w miastach bo rodzice dzieci do szkol woza i 17-18 jak koncza prace.

Polecam
lordgervasius - @sprzedamnerke: 
Tak jak napisal @wrzesien czasem taniej leciec do D...

źródło: comment_PLvd7Yu29UTbJeQJIh5JtwAPs1XCYsfx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lord_gervasius: Dokładnie tak. Wstępnie planowałem przylot i odlot z Dublina albo Belfastu.
Do zwiedzania Dunluce, Carric a rede, Grobla Olbrzyma, ta uliczka z Gry o Tron (Dark Hedges). No i chciałem pojechać na Klify Moheru i do Cashel (ale to już mocno wydłuża wycieczkę)... W Belfaście Titanic a w Dublinie Guinessa (bo destylarnia whisky wygląda fajniej ta co wysłałeś, na północy).
Wszedłem na stronę tej drogi co wrzuciłęś i znalazłem tam
  • Odpowiedz