Wpis z mikrobloga

Co może powodować drżenie mięśni?
Biorę spore dawki magnezu, wapnia itp a czuję się ciągle wewnątrz rozedrgana, drżą mi mocno dłonie, ramiona, często też powieki. Można to porównać do uczucia takich wyczerpanych mięśni po intensywnym treningu. Nie mam żadnych silnych niedoborów b12, magnezu, elektrolitow. Co na to zaradzić jeszcze w takim wypadku?
#pytanie #zdrowie #medycyna #pytaniedoeksperta #podejrzane
  • 29
@VVeronika: A jak tam żelazo?

Na wykopie raczej fachowej odpowiedzi nie znajdziesz. Udaj się proszę do lekarza i opisz mu objawy. Drżenie które opisujesz niekoniecznie może świadczyć o niedoborze witamin czy elektrolitów lecz może to być objaw chorobowy.
@Mrokquasar właśnie też się zastanawiam nad tą kwestią przyswajalności, biorę magnez w formie cytrynianu, wapń krystaliczny. No ale w badaniach mam w normie wszystko.
Nie wiem, może to być od stresu, nie wykluczam tej opcji, chociaż nie sądzę że to dawaloby aż takie objawy..
@VVeronika: ktos mi kiedys powiedzial ze przyswajalnosc "chemicznych" mineralow to tylko 20% to co masz podane na opakowaniu ale niewiem ile w tym prawdy... Bardzo wazne jest zeby brac je tylko przy posilku bo inaczej to nic nieprzyswoisz