Wpis z mikrobloga

a co ma kluczowy dla czarnej społeczności w USA manifest przełamujący bariery rasizmu z zakłócaniem bądź co bądź legalnej manifestacji?


@Hamouma: Ano, pomyśl. Rosa Parks też występowała przeciwko "legalnym" prawom. Jest coś takiego jak nieposłuszeństwo obywatelskie. To, że ONR (organizacja łamiąca Art 13 Konstytucji RP) może w asyści policji (wiecej policji niż ONR, BTW) paradować przez środek Warszawy jest dowodem, że coś w państwie polskim jest niehalo. Tak samo było niehalo,
@Annak1975_v2: Też jestem w gruncie rzeczy za homogenicznością etniczną? Coś w tym złego? Nie mówię że w Konstytucji wprowadzono zakaz osiedlania się w Polsce obcokrajowców, nie mam też nic przeciwko Ukraińcom i innym imigrantom z kręgów podobnych kulturowo, ale jeżeli nie jesteś ślepa to powinnaś wiedzieć, że obecny kryzys wartości europejskich to zasługa tych którzy przyczynili się do masowego napływu do Europy imigrantów. Gdyby nie oni, to nie musielibyśmy przy każdych
@Annak1975_v2: Jasne, że tak - niech Polka wybierze sobie murzyna który przyjechał tu na studia i jest lekarzem, czy niech Polak wybierze sobie Ukrainkę. Mi to nie przeszkadza. Mi przeszkadza jedynie ewentualny napływ ludzi niezdolnych do pracy, którzy są niezdolni do pracy i przyjeżdżają do Europy w głównej mierze po to by obijać się za pieniądze Europejczyków. Na ten moment (za wyjątkiem Czeczenów)Polsce z racji słabego systemu socjalnego to nie grozi,
@francez:

Liberalizm we współczesnej formie to rak


Zgodzić się można, że w UE nie ma całkowicie wolnego rynku, ale jeżeli mielibyśmy dokonać jakiejkolwiek zmiany dla zwiększenia ogólnej wolności to nie możemy znieść barier ekonomicznych a z drugiej strony budować państw silnie konserwatywno - nacjonalistycznych (nacjonalizm ma tyle wspólnego z wolnością co komunizm - tez się opiera na przemocy i silnych podziałach, wróg jedynie nie jest klasowy a narodowy / rasowy). Konserwatyzm
@Majk_:

mów o wolności. Sekundę później przedstaw listę zakazów i ograniczeń w ekspresji, oraz nakazów i przymusów poszanowania.
Długą, szczegółową i restrykcyjną listę.