Wpis z mikrobloga

#nvidia #radeon #amd #pcmasterrace

Pany, powoli myślę nad jakimś skromnym wydatkiem na nową grafikę.
Obecnie mam takie cuś:

- I5 2500K 3.3GHz LGA1155 - niekręcony
- MSI Z77A-G43
- Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
- Gigabyte Radeon HD 7950
- Thermaltake ATX SMART 550W

Myślałem nad wymianą stockowego chłodzenia i pogonienie i5 na 4,5GHz + nowa k.graficzna.
Gram w najnowsze tytuły w FHD, ale możliwe, że za jakiś czas wskoczę na coś z QHD (ale nie jest to jakieś ważne kryterium).

Preferowałbym coś od czerwonych.

Zastanawiam się nad RX 480, ale zaciekawiła mnie premiera RX 580 - niektórzy mówią, że to zupełnie inne karty, a inni znowu, że to odgrzewany kotlet.

Generalnie mam ~1300PLN na coś nowego i chciałbym coś co spokojnie pozwoli mi pograć w FHD, 60FPS przez następne 2 lata (zakładając, że po wakacjach mobo i procek idą do zmiany). Da rade zrobić?

PS: To nie tak, że na siłę nie kupię nic od zielonych - jeśli zaproponujecie coś sensownego od nich to jak najbardziej rozważę zakup, jednak jeśli produkty będą oferować podobną wydajność, to kupię Radka ponieważ nie podobają mi się praktyki Nvidii.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4lutki: ja to trochę żałuję zakupu rx480, sterowniki zbugowane i nie można ustawić chociażby csa na 4:3 z czarnymi paskami. Gdybym znowu miał kupować grafikę to brałbym gtx 1060 albo dozbierał na gtx 1070
  • Odpowiedz
@Norskee: Kiedyś to bym się w podmiany biosu z miłą chęcią pobawił, ale teraz nie mam ani ochoty, ani czasu na takie zabawy, zwłaszcza że chcę mieć spokojną głowę o gwarancję.

RX480 już praktycznie nie dostaniesz.


@MichaelT128: Jak nie dostane, jak pełno tego w sklepach :P

@Nadox: Ja właściwie w sterownikach nic nie kombinuję, bo nie mam jakiś specjalnych wymagań poza godną obsługą dwóch monitorów. Jednostkowy
  • Odpowiedz
@Christophy: Kurcze kusi mnie 1070, ale co z DX12? Z 8-9 miesięcy temu jak składałem kompa dla kumpla to Nvidia miała z tym problemy. Coś się poprawiło?

@Trawker: Zdecydowanie poczekam, zwłaszcza że jak będę coś kupował to dopiero w drugiej połowie maja, bo teraz portfel krzyczy, że nie starczy do 10 :D

@MichaelT128: A chyba, że tak :)
  • Odpowiedz
@M4lutki: no i nie wszystkie 580 to odgrzewany kotlet, taki asus wyciągnął wnioski z tego jak funkcjonują karty na rdzeniu amd i swoją RX580 wypuścił z poprawionym chłodzeniem
  • Odpowiedz
@M4lutki: Kręć 2500k bo to grzech nie kręcić.
A kartę sobie na razie daruj, nie warto obecnie wymieniać moim zdaniem. Jak obecna karta daję radę w fullhd.
Takie moje przemyślenia. Sam mam 2500k i r9 390
  • Odpowiedz
@ElCidX: No właśnie kurcze moja 7950 już nie daje rady, do r9 390 to nawet nie ma podejścia w wydajności :( Np w Squad. Na leśnych mapkach potrafi chrupnąć i nie ma tej płynności ruchu przez co nie raz miałem sytuację, że zepsułem 100% sytuację 1vs1, bo się słabo celowało przez spadek fps ;/

A 2500k będę gonił zaraz po wypłacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M4lutki: squad to ma problem z wydajnością, tutaj bardziej podkręcenie procka sporo Ci da, zobaczysz po fakcie.
U mnie nie ma różnicy czy low czy maks ustawienia.
Raczej okolice 40-60 klatek zależy od mapy, najwięcej klatek to chora chyba.
Trzeba czekać na dalszą optymalizację, podobno po wprowadzeniu nowych animacji ma być sporo lepiej.
  • Odpowiedz
Trzeba czekać na dalszą optymalizację, podobno po wprowadzeniu nowych animacji ma być sporo lepiej.


@ElCidX: No jak z tego co czytałem to ponoć renderują wszystkich żołnierzy na mapie, bez względu czy gościa widzisz czy nie, czy jest metr od Ciebie czy kilometr xD

Wiem, że gry maja problemy z optymalizacją, ale serio, ten radek już prosi się o wymianę :(
Gdyby mnie to nie wkurzało, to serio, nie wydawałbym kasy na nową grafikę, bo mam obecnie w planach dużo innych wydatków ale próbuję gdzieś wcisnąć tą grafikę, żeby po pracy sobie na spokojnie pograć w
  • Odpowiedz