Wpis z mikrobloga

#nvidia #radeon #amd #pcmasterrace

Pany, powoli myślę nad jakimś skromnym wydatkiem na nową grafikę.
Obecnie mam takie cuś:

- I5 2500K 3.3GHz LGA1155 - niekręcony
- MSI Z77A-G43
- Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
- Gigabyte Radeon HD 7950
- Thermaltake ATX SMART 550W

Myślałem nad wymianą stockowego chłodzenia i pogonienie i5 na 4,5GHz + nowa k.graficzna.
Gram w najnowsze tytuły w FHD, ale możliwe, że za jakiś czas wskoczę na coś z QHD (ale nie jest to jakieś ważne kryterium).

Preferowałbym coś od czerwonych.

Zastanawiam się nad RX 480, ale zaciekawiła mnie premiera RX 580 - niektórzy mówią, że to zupełnie inne karty, a inni znowu, że to odgrzewany kotlet.

Generalnie mam ~1300PLN na coś nowego i chciałbym coś co spokojnie pozwoli mi pograć w FHD, 60FPS przez następne 2 lata (zakładając, że po wakacjach mobo i procek idą do zmiany). Da rade zrobić?

PS: To nie tak, że na siłę nie kupię nic od zielonych - jeśli zaproponujecie coś sensownego od nich to jak najbardziej rozważę zakup, jednak jeśli produkty będą oferować podobną wydajność, to kupię Radka ponieważ nie podobają mi się praktyki Nvidii.
  • 23
@M4lutki: ja to trochę żałuję zakupu rx480, sterowniki zbugowane i nie można ustawić chociażby csa na 4:3 z czarnymi paskami. Gdybym znowu miał kupować grafikę to brałbym gtx 1060 albo dozbierał na gtx 1070
@Norskee: Kiedyś to bym się w podmiany biosu z miłą chęcią pobawił, ale teraz nie mam ani ochoty, ani czasu na takie zabawy, zwłaszcza że chcę mieć spokojną głowę o gwarancję.

RX480 już praktycznie nie dostaniesz.


@MichaelT128: Jak nie dostane, jak pełno tego w sklepach :P

@Nadox: Ja właściwie w sterownikach nic nie kombinuję, bo nie mam jakiś specjalnych wymagań poza godną obsługą dwóch monitorów. Jednostkowy przypadek mnie nie
@Christophy: Kurcze kusi mnie 1070, ale co z DX12? Z 8-9 miesięcy temu jak składałem kompa dla kumpla to Nvidia miała z tym problemy. Coś się poprawiło?

@Trawker: Zdecydowanie poczekam, zwłaszcza że jak będę coś kupował to dopiero w drugiej połowie maja, bo teraz portfel krzyczy, że nie starczy do 10 :D

@MichaelT128: A chyba, że tak :)
@M4lutki: no i nie wszystkie 580 to odgrzewany kotlet, taki asus wyciągnął wnioski z tego jak funkcjonują karty na rdzeniu amd i swoją RX580 wypuścił z poprawionym chłodzeniem
@M4lutki: Kręć 2500k bo to grzech nie kręcić.
A kartę sobie na razie daruj, nie warto obecnie wymieniać moim zdaniem. Jak obecna karta daję radę w fullhd.
Takie moje przemyślenia. Sam mam 2500k i r9 390
@ElCidX: No właśnie kurcze moja 7950 już nie daje rady, do r9 390 to nawet nie ma podejścia w wydajności :( Np w Squad. Na leśnych mapkach potrafi chrupnąć i nie ma tej płynności ruchu przez co nie raz miałem sytuację, że zepsułem 100% sytuację 1vs1, bo się słabo celowało przez spadek fps ;/

A 2500k będę gonił zaraz po wypłacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4lutki: squad to ma problem z wydajnością, tutaj bardziej podkręcenie procka sporo Ci da, zobaczysz po fakcie.
U mnie nie ma różnicy czy low czy maks ustawienia.
Raczej okolice 40-60 klatek zależy od mapy, najwięcej klatek to chora chyba.
Trzeba czekać na dalszą optymalizację, podobno po wprowadzeniu nowych animacji ma być sporo lepiej.
Trzeba czekać na dalszą optymalizację, podobno po wprowadzeniu nowych animacji ma być sporo lepiej.


@ElCidX: No jak z tego co czytałem to ponoć renderują wszystkich żołnierzy na mapie, bez względu czy gościa widzisz czy nie, czy jest metr od Ciebie czy kilometr xD

Wiem, że gry maja problemy z optymalizacją, ale serio, ten radek już prosi się o wymianę :(
Gdyby mnie to nie wkurzało, to serio, nie wydawałbym kasy na