Wpis z mikrobloga

@kodishu: mam taki, tylko bez tego "mopa'. Dałem za niego jakieś 450zł więc za taką cenę warto było. Super przenośny, bez martwienia się o kable, chcesz wciągnąć okruszki w kuchni? Wypinasz ten mały i nie musisz ciągać reszty ze sobą. Co do mocy ssania to jest dość słaba, z większymi śmieciami raczej sobie nie poradzi. Dodatkowo trzeba dokupić drugi filtr do niego, strasznie szybko się brudzi i schnie długo.
@kodishu: Zdaja egzamin w malym mieszkaniu, lub jako drugi, a z tego wzgledu, po pierwsze ich czas pracy nie jest dlugi (chyba ze sa jeszcze inne modele z dluzszym czasem pracy) latwo sie odkurza schody, kable sie nie placza, sama przyjemnosc z odkurzania bo sa zwinne, obrotowa szczotka sprawia ze nie trzeba duzo sily, latwo sie odkurza rowniez dywany. Przy kotach lub psach mozna sobie szybciutko ogarnac. Wiec tak to wyglada...
@Aurii_: Jaką masz moc? Jak długo to popracuje na baterii?
Zastanawiam sie nad kupnem takiego bo mam psa co gubi sierść cały rok jak oszalały. Pies jest biały... podłogi ciemne. Tak, że wiesz co się dzieje. Roomba nie wydala, zapycha się szybko i upierdliwe jest jej czyszczenie. Zwykły, bezworkowy Zelmer chyba sobie też nie poradził bo pomimo wymiany filtrów nie jest w wstanie pracować na 100% mocy bo się coś w
@kodishu: 100W. Na baterii popracuje z 30 minut. Do szybkiego przelecenia podlog lub dywanow, sprawdzi sie idealnie. A skoro juz jestesmy w tym temacie i masz zwierzaka w domu, to najlepszy odkurzacz to Thomas pet&family, z filtrem wodnym. Niestety ciezszy i wiekszy niz standardowe odkurzacze w domu ale niezastapiony, posiada wiele koncowek, i ma bardzo duza moc. Do filtra wodnego mozna dolac zapachu i nie smierdzi w domu. Pojemnik wystarczy oplukac,
@kodishu: prowadze firme i mam 3rozne odkurzacze z tejze firmy. Moim zdaniem nie trudno, choc znajda sie tacy ktorzy narzekaja. Wystarczy wyplukac pojemnik z brudu, ktory tam trafia. Fitry wodne sa o tyle dobre, ze to co odkurzacz "zlapie" to juz zaden pyl i kurz sie nie wydostanie i jest czyste powietrze. Odkurza normalnie na sucho. A inny model ten ktory myje i odkurza, to samemu mozna dozowac wode, i odkurzacz
@kodishu: Sa tez po pl, slynna Pani Gadzet pokazywala. Tak, mozna zwykly. Filtry wystarczy oplukac i polozyc np na grzejnik, nie trzeba sie narazac na koszty i wciaz je wymieniac, dopiero po dluzszym czasie jak sie zuzyja. Tak tylko zasugerowalam i go moge polecic, to juz samemu trzeba przemyslec;)
@Aurii_: Nie, no pasuje mi ten odkurzacz tylko nie chcę sobie dokładać kolejnego zajęcia z jego czyszczeniem po każdym użyciu. W sumie to szukam czegoś co można by szybko użyć kilka razy w tyg., bo jak pisałem wcześniej, te które mam teraz nie wyrabiają i czyszczenie ich zajmuje czas.

Dzięki za pomoc.
@Aurii_: a potwierdzę to co mówi Auri, czyszczenie zajmuje naprawdę około 5-6 minut. dolewasz wodę do filtra i potem wylewasz do toalety. ja mam akurat ten model zielony, Gadżet też go testowała. Najbardziej lubię funkcję mycia i odkurzania za jednym zamachem. No i naprawdę ma dużą moc ssania.