Wpis z mikrobloga

@WinstonWolf: Marx był filozofem i pionierem socjologii. Keynes był spoko, ale mało kto wie, że podobne koncepty przed nim sformułował Polak - Michał Kalecki. Ja tam jestem fanem gościa, który zaorał Misesa, czyli Oskara Lange. Ronald Coase jest spoko. Williamson jest spoko. Demsetz jest spoko.

ps. Wiesz ilu ekonomistów robi "analizy" dla Centrum Adama Shita? 0
@MKULTRA: Najwyraźniej jeszcze nie dotarłeś do najwybitniejszych tzn. Friedrich Hayek i Milton Friedman. To m.in. dzięki ich naukom, Margaret Thatcher odbudowała potęgę UK. Przykładów jest więcej. Socjalizm wstrzymuje gospodarkę, przykład Szwecja. Top 100 największych firm tam powstałych, początek miało przed lub na skraju wprowadzenia tam socjalizmu. Ich szczęście, że mają teraz dzięki kapitalizmowi środki na utrzymanie socjalizmu.
Socjalizm wstrzymuje Szwecję tak mocno, że Sztokholm jest jedynym miastem, które można porównywać pod względem wartości firm technologicznych z doliną krzemową xD


@MKULTRA:
Pisałem o tym. To wszystko spuścizna panującego tam kapitalizmu. Wymień mi Szwedzką firmę z TOP 100 powstałą tam na przestrzeni powiedzmy ostatnich 50 lat synku.

Margaret Thatcher odbudowała potęgę UK

synku odstaw korwina xD


No to patrz na to:

Podczas jednego z posiedzeń Izby Gmin Margaret Thatcher rzucając
@WinstonWolf: Skype, Spotify. Co do reszty to chodzi mi tylko o to, że Taczerowa wcale nie postawiła UK na nogi, tylko troszkę przedłużyła agonię. Skończyły się kolonie, to kończy się bogactwo.
ASE #!$%@?ło do podziemia wymyślać bajeczki i anegdotki


@MKULTRA: Też nie jestem w stanie zrozumieć fascynacji szkołą austriacką, w sumie często rozsądnych ludzi. Czasami mam wrażenie że opiera się ona na zasadzie - "ach jakim jestem innym i alternatywnym" ekonomistą.