Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#niebieskipasek #zdrowie #higiena

Mam głupi problem, o którym wiem od niedawna, a który być może towarzyszy mi od lat (tłumaczyłoby to wiele rzeczy). 25 lvl here. Mam problem, że śmierdzę. Mimo tego, że codziennie rano biorę prysznic i dokładnie myję siebie mydłem i, że zawsze staram się mieć na sobie czyste ciuchy to i tak według ludzi z pracy, śmierdzę. Według nich, bo ja sam tego nie czuję.
Problem jest o tyle poważny, że pracuję przy sprzedaży, obsługuję klienta. Zacząłem nosić ze sobą perfum, którego używam rano i nawet zacząłem obmywać się w pracy na szybko przed ponownym spryskaniem się perfumem, by nie śmierdzieć. Niestety ani to, ani używanie nasączonych chusteczek nie pomaga.

Ja już nie wiem co z tym zrobić, bo staram się ten problem opanować, a czuję, że z każdym dniem zbliża się wydalenie z roboty... Dodam, że samopoczucie mam raczej dobre.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 14
Zacząłem nosić ze sobą perfum, którego używam rano i nawet zacząłem obmywać się w pracy na szybko przed ponownym spryskaniem się perfumem, by nie śmierdzieć.


@AnonimoweMirkoWyznania: przestań kupować ten 'perfum' od cyganów na parkingu bo to zapewne właśnie to śmierdzi. Kup sobie jakieś normalne perfumy jeśli już musisz jakichś używać no i antyperspirant.
zawsze staram się mieć na sobie czyste ciuchy


@AnonimoweMirkoWyznania: Starasz się, czy po prostu - masz na sobie czyste ciuchy? Poza tym - co dla Ciebie znaczy "czyste"? To brzmi jak głupie pytanie, ale spotkałam ludzi, którzy np. kurtek nie prali nigdy, bluzy - bardzo rzadko i tak dalej. Czyste ubrania to nie tylko koszulka i bielizna, ale po prostu: czyste wszystkie ubrania. Nieprana długo bluza śmierdzi żulem.

Może być też
@measure: zgadzam sie, zwlaszcza ws. nieprania kurtek. Znam mase ludzi, ktorzy nie prali nigdy kurtek czy plaszczy i dziwia sie, gdy ich o to pytam. Piore swoja kurtke co 2-3 tyg. i woda po niej wyglada jak gnoj.
@AnonimoweMirkoWyznania: Trimetyloaminuria?

W organizmie pacjentów dotkniętych trimetyloaminurią powstaje nadmiar trimetyloaminy. Jest ona uwalniana z potem, moczem, nasieniem i w oddechu powodując silny rybi zapach ciała. Niektóre osoby z trimetyloaminurią stale wydzielają silny smród, lecz większość ma umiarkowany zapach o natężeniu zmiennym w czasie. Poza tym schorzenie nie daje fizycznych objawów, i osoby takie są ogólnie zdrowe.


wikipedia