Wpis z mikrobloga

Ja się zastanawiam, dlaczego takie "kosiarki traktorki" które mają z 20 lat "na karku" (pic. rel.) z wystawek w dojczach ludzie sprzedają za połowę wartości nowych, z 2 letnią gwarancją? A jeszcze bardziej mnie dziwi, że jeszcze ktoś je kupuje... (no bo jak by nie kupował, to by nie sprzedawali). Jeszcze Rozumiem, jak traktorek jest #honda czy inna #husqvarna i sprzedawany jest za 1/4 wartości a ma z 5 lat to jeszcze sie opyla, ale takie parchy? To powinno "chodzić" po 1000zł a tak widzę te ogłoszenia wiszące rok, półtora. Zwiezie taki parcha "z saksów" i chce od razu się wzbogacić. Ja kupiłem za 6 stów takiego kilkunastolatka a i tak uważałem, że to dosyć drogo wyszło, bo nie odpalał. w USA nieodpalające stoją przy drodze jako "do oddania" czy po 50-100$ za kilkuletnie.

#polakicebulaki #cebula #zagranico #polak
Vein - Ja się zastanawiam, dlaczego takie "kosiarki traktorki" które mają z 20 lat "n...

źródło: comment_ySh05CdREJM8sJn4KfweAmU36aPzYzhH.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Vein: To, że ktoś wystawi cenę powiedzmy 5000 zł, nie musi wcale oznaczać, że za tyle chce sprzedać, a wiadomo polacy cebulacy muszą się targować nawet o pieprzone 50 groszy, to lepiej mieć z czego spuszczać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vein: Wiesz co pracuje jako mechanik u dealera Husqvarna i bardzo dużo os kupuje używane traktory czy to z polszy po 3-5 tys albo tez z dojczy i po 2 tygodniach koła przednie w układzie stoją w 2 różne kierunki i trzeba w niego pakować z 2/3 tysiące aby to jakoś jeździło/kosiło (paski/noże itd...) jestem zdania że jak ktoś sprzedaje traktor to na pewno nie z tego powodu że mu
  • Odpowiedz
@Vein: i zapłacisz powiedzmy te 5 tyś za traktor 2 tysiące do niego wpakujesz już masz 7 tysięcy to już lepiej kupić nówkę i mieć pewność że jest to wszystko nowe i jeszcze masz gwarancję producenta ....
  • Odpowiedz
@Anarchia96: ale właśnie o tym piszę, po wuj kupować traktorek używany w cenie połowy nowego? Jak sprzedawać to z głową, ale ludzie uważają że to jakieś "nowuum" w Polsce wiec "musi kosztowac"
  • Odpowiedz