Wpis z mikrobloga

25 lvl here, kończę właśnie magisterkę z mechaniki i budowy maszyn. Pracuję w firmie budującej maszyny i linie produkcyjne, głównie dla branży Automotive. Słabe zarobki i bardzo duża ilość nadgodzin skłoniły mnie do zastanowienia się nad zmianą branży na #programista15k. Czy znając podstawy (cały czas się uczę z cave of programming) #java mam szanse na jakiś darmowy staż? Jak później wygląda praca programisty? Dużo stresu? Napięte terminy oddania projektów? I czy jeśli nie miałem jakoś smykałki do programowania warto się w to pakować? Dodam, że głównym powodem zmiany są zarobki.
#programowanie
  • 11
@Jestem_tu_nowy: Po mbm jak wybijesz się powyżej 2500 to można powiedzieć osiągnąłeś sukces. Znajomy po mbm po roku pracy poszedł w pewnej firmie o podwyżkę. Chciał 2,5 netto. Prezes mu powiedział że u niego nikt tyle nie zarabia, a tam siedzieli ludzie z 30 letnim stażem :D
@McFly29 słuchaj, masz 25 lat , jesteś po studiach kierunkowych i chcesz programować.
Na spokojnie jak dasz sobie rok solidnej nauki to znajdziesz coś.
Ja almost 27 lvl i dopiero się uczę programowania.
Moja rada. Nie czytaj opinii czy warto czy nie warto, czy sie da czy nie, tylko po prostu to zrób. Wątpliwości w niczym nie pomagają.
Póki temat programisty jest w modzie ( a jest! ) Nie zastanawiaj sie, tylko