Wpis z mikrobloga

Założyłem konto walutowe eMax GBP i chcę je połączyć z paypalem. Sęk w tym, że to konto oszczędnościowe? Mogę to spokojnie połączyć? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie będzie komplikacji po mojej stronie i stronie nadawcy, w kwestii np pobierania prowizji czy coś?
Jak z przelewaniem tej kasy na mój zwykły PLNowski rachunek? Bez problemów przewalutuje?
Może pytania i banalne, ale jestem nowy w tego typu rzeczach.

#mbank #banki #bankowosc #kiciochpyta troche #zagranico
  • 5
@lanekrasz: Ale wiesz, że to polega tylko na tym, że możesz na to konto wysłać przelew w PLN korzystając ze środków na koncie PayPal? Dla polskich kont nie da się ustawić innej waluty, mając na PayPalu środki w innych walutach możesz je tylko przewalutować na PLN po ich kursie i dopiero wtedy wysłać przelew, więc konto w GBP na nic się nie przyda.
@ms93 Czyli nie potrzebnie to konto walutowe zakladalem? Wystarczy miec samego paypala, gromadzic na nim srodki i pozniej przelac kase na swoje konto w polskim banku?
@lanekrasz: Tak, tylko kurs jest bardzo kiepski. Jeśli zamierzasz odbierać większe kwoty, to znacznie taniej wyjdzie, jeśli nadawca wyśle przez coś typu TransferWise.