Wpis z mikrobloga

#usa
No i #!$%@? nie dostałem wizy, bo gościowi się wydawało, że nie jadę tam w celach turystycznych xD. Tysiące ludzi co roku dostaje wizy mimo, że jadą robić na budowie, a jak ty chcesz jechać zwiedzić stany, bo to twoje życiowe marzenie, to #!$%@? nie i #!$%@?.
Feels bad man
  • 26
  • Odpowiedz
@03lve37912: Ruch bezwizowy to oczywiście nazwa zwyczajowa, miałem na myśli przystąpienie Polski do programu Visa Waiver Program, od którego dzieli nas jedynie % odrzucanych wniosków wizowych. Wszelkie inne wymogi formalne spełniamy. Co do wady, którą wymieniłeś, to i tak uważam, że ruch z VWP jest wygodniejszy bo nie trzeba płacić 160$ za aplikację o wizę i uczestniczyć w stresującej rozmowie. A skontrolować mogą zawsze. Przykład: dziewczyna mojego krewnego, który jest obywatelem
  • Odpowiedz
@RBNG: to niech wujek łapie za telefon i dzwoni do ambasady i przekona konsula ze niesłusznie odmówił ci wizy. Powinno pomóc o ile wujek mówi po angelielsku i przekona biurwę że popełnił błąd.
  • Odpowiedz
@RBNG Nie wiem co musiałeś powiedzieć że wizy nie dostałeś. Teraz to naprawdę jest rzadkością. Co masz na myśli przez "wakacje" ? No chyba nie powiedziałes że będąc biednym studenciakiem jedziesz "zwiedzać" na 2-3 miesiące. Wtedy sam sobie jesteś winien bo nie oszukujmy się rzadko kogo stać na taki wyjazd i konsul miał obawy że będziesz tam dorabiał
  • Odpowiedz