Wpis z mikrobloga

Ale mnie tak coś kusi zacząć se czytać #biblia . W sumie nie wiem czemu. Nie praktykuję ale jara mnie sama filozoficzna postać tej księgi no i #!$%@?- Jezus to jednak kiedyś żył.
Chyba, że coś prostszego na początek? Bo jak zaczne się zagłębiać w filozoficzne bajery to raczej prędko nie skończę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #filozofia
  • 38
  • Odpowiedz
@BongoBong: A nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież tam jest od cholery zajebistych myśli i idei, które szanuję nie jako chrześcijanin ale jako człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bo katolik to ze mnie jak z koziej dupy trąba.
  • Odpowiedz
A nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież tam jest od cholery zajebistych myśli i idei, które szanuję nie jako chrześcijanin ale jako człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bo katolik to ze mnie jak z koziej dupy trąba.


@cl_master: No tak nie za bardzo filozoficzna. IMHO nie warto. Wydaje mi się, że żyjesz trochę wyobrażeniem Biblii.
  • Odpowiedz
@cl_master: Fajna, bo darmowa, szybko wskoczyła na czytnik. Próbowałem przeczytać, ale odbiło mi się to czkawką. Długie, nieciekawe, mocno archaiczne. Bez znajomości szerokiego kontekstu trudno jest cokolwiek zrozumieć i zinterpretować. Chyba, że znajdziesz jakąś wersję z komentarzem, ale to już inwestycja, która ani duchowo, ani kapitałowo, ani umysłowo się nie zwróci.
  • Odpowiedz
@BongoBong: hm. No dobra może filozoficzna to troche przesadziłem. Nie zmienia to faktu, że ostatnio zajarałem się tą cegłą. Niby całe życie sie to od łebka wpaja do głowy, w kościele słyszy, a i tak gówno o tej księdze wiem. I to mnie własnie napaliło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cl_master: sama Biblia na pierwszy rzut oka i w pierwszej warstwie nawet jeśli chodzi Nowy Testament nie jest czymś niesamowitym. Ale są ciekawe komentarze do niej jak np Orygenesa.
  • Odpowiedz
@cl_master: Ogólnie propsy za chęci. 95% prawdziwych polskich katolików w życiu nie słyszała (o czytaniu nie mówię) niczego poza fragmentami czytań podczas mszy. Warto wyrobić sobie własne zdanie.

P.S przy niektórych akcjach Gra o Tron się kryje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cl_master: @mendrix: Silmarillion - świetny wybór - idea światotworzenia, która spływa od bogów do aniołów, a od aniołów do elfów i od nich do ludzi, na każdym poziomie coraz mniej doskonała. Jeśli jednak pociąga cię mitologia i to mitologia chrześcijańska, przeczytaj Księgę Henocha (o buncie aniołów, Lilith i pierwszych ludziach, Adamie i dwóch Ewach - Tolkien musiał to znać).
  • Odpowiedz