Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki, chciałbym Was dzisiaj zapytać czy macie jakieś materiały (artykuł, książki, case study itp.)związane z tworzeniem dużych serwisów internetowych. Informacje o budowie bazy danych, wyborze serwera/serwerów, problemach jakie mogę napotkać itp. Do tej pory robiłem głównie jakieś proste strony wizytówki. Nigdy nie miałem okazji do odczuwania problemów z wydajnością, nigdy też nie dzieliłem strony na oddzielne serwisy, które pracują na różnych maszynach. #php #webdev #symfony #symfony2
  • 4
@odis: Poczytaj sobie coś z enterprise, integration, itp w nazwie, to wybijesz sobie pomysły związane z tworzeniem samemu "dużych serwisów internetowych". Ale z drugiej strony samodzielne przejście przez te problemy daje +1000 do zrozumienia.
@ppawel: dzięki za informacje ;) Nie chodzi mi o samodzielne tworzenie tylko bardziej o zdobycie wiedzy, która może mi się przydać w przyszłości przy pracy z zespołem.
@odis powiem Ci szczerze, że to są na tyle złożone procesy i rozwiązania na tyle specyficzne dla danej firmy, że ciężko jest wskazać bibliografię. Najlepiej chyba się gdzieś zaznaczyć na juniora i orać :)
@barretina: Zawsze coś tam można ogarnąć wcześniej żeby przynajmniej było o czym wspomnieć w czasie rozmowy. Temat całkiem ciekawy wg. mnie. Miałem okazję być na wykładzie Phpersów, gdzie była mowa o przetwarzeniu rozproszonym z wykorzystaniem komunikacji asynchronicznej na przykładzie gry GWINT.

https://www.slideshare.net/gogcomdev/gwint-przetwarzanie-rozproszone-z-wykorzystaniem-komunikacji-asynchronicznej-w-grze-online-phpcon-poland-2016-66668919