Wpis z mikrobloga

Wiem, że było już sporo takich pytań ostatnio, ale właściwie żadne nie odpowiedziało na kwestie związane z moimi poszukiwaniami.
Szukam pierwszego samochodu dla siebie - głównie do jazdy po mieście + kilka razy w miesiącu trasy po 100km. Fajnie by było pojeździć z 5 lat bez większego wkładu finansowego.
Budżet: 20-30k (w porywach do 35). Hatchback. 2010 i nowsze. 80KM+. Raczej beznyna. Wstępnie myślałem o VW Polo 1.4 (bez TSI) - coś jak to (tylko może bardziej posprzątane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ):

https://www.olx.pl/oferta/volksvagen-polo-CID5-IDlEnDG.html#be5a22774b;promoted

Podobno bardzo mało awaryjne + wizualnie jak dla mnie 8.5/10. Czy to dobry wybór? Znajdę coś podobnego z niezłym przebiegiem? Golfy droższe. Opel Corsa mi się nie podoba, do Fiatów czuję wstręt. Ford Fiesta po FL?

#kupautozmikro #samochody #motoryzacja
  • 16
@SpalaczBenzyny: nie jest zła, ale od zawsze mi wpajano, że francuskich samochodów się nie kupuje. Wiadomo, trochę czasy się zmieniły, ale jednak... Ojciec by mnie wyśmiał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DarkShine: w tej cenie chyba kiepsko... + ten tył wygląda fatalnie...
@MotoKubaPL: wiem. Opinie są bardzo dobre. I brzydsze, masz rację. Jakoś nie mogę się przekonać...
@Ccore: VW Polo będzie wręcz idealnym samochodem ewentualnie Fabia, bezapelacyjnie tylko benzyna przy takiej weekendowej jeździe, diesel odpada, przy takiej kasie jednak to już można coś większego, jakieś A4 :)
@mortt: 33 minuty i już mnie ktoś rozszyfrował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt, jestem bardzo nastawiony na to Polo, ale szukam jeszcze ewentualnych innych opcji
@skud: Tak, diesel dla mnie właściwie odpada. Jeśli chodzi o większe... Właśnie nie chcę. Nie potrzebuję przede wszystkim. Dzięki za potwierdzenie
@Ccore: W tej cenie nieco biednie wewnątrz, nie uważasz? Jechałem takim nowym z 2014' (biały wygląda lepiej) i spartańskie wnętrze mi nieco przeszkadzało. Niemniej w trasie czy po mieście było bardzo OK, 86 KM powinno być wystarczające.
Dlaczego nie TSI? - opinie o awaryjności?
PS. Daruj sobie te ściągane, każde praktycznie było klepane.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@madrzew: Tak, wnętrze jest trochę biedne, przyznaję - ale dla mnie jeszcze akceptopwalnie. Idealnie by było ustrzelić coś po face liftingu - tam już jest lepiej, ale mogę się nie zmieścić w tym budżecie. Do tej pory jeździłem trochę Astrą II 100KM, domyślam się, że mniejszy samochód może zachowywać się podobnie przy tych 86.
TSI - tak, trochę ludzie piszą o awaryjności. Szczególnie w wersjach do 2011-2012, później podobno zmieniono kilka
@madrzew: Myślałem i dalej spoglądam, ale właściwie tylko na najnowszy model - a taki ciężko jest trafić w tej cenie. Starsze nie są złe, ale wydają się strasznie babskie... (tak, wiem, szukam już chyba minusów na siłę.) Z drugiej strony - chyba z pewnością Toyot w tej chwili jest jednak najlepiej