Wpis z mikrobloga

Witam,
W zwiazku ztym, ze czasu nie mam na ukladanie treningów mam pytanie - co sadzicie o portalach typu #potreningu itp itd (jezeli ok, to jaki jest najlepszy?) . Przykladaja oni jakakolwiek uwage do tego, jaki trening ukladaja i dla kogo, zwracaja na podawane wymiary i cele?

czas wziac sie za siebie, ciagle nagrywanie materialow w domu i siedzenie dupa przed krzeslem wplynelo negatywnie na moje zdrówko. Postanowienie - minimum 3 miesiące. Już rok nie chodze na silownie i zdecydowanie to się odbiło - waga ta sama ale tkanka meisniowa poszla na urlop, zas wskrzesilem od nowa tą grzejącą ciało zimą.

Bede wdzieczny za wszelakie pomocne opinie! :)

#silownia
  • 17
  • Odpowiedz
@Pirzu: Nie warto, weź dobrego gotowca / trenera personalnego na siłce - ale tutaj można też się nadziać.
http://www.wykop.pl/wpis/14828267/siema-sportowe-swiry-jako-ze-wyjadaczom-z-tagu-nie/

Ogólnie tak:
Na start jakiś rozruch, jeżeli nigdy nie byłeś zbyt aktywny -> obwodówka, orbitrek, ergometr i inne takie zabawy.
Po miesiącu możesz spokojnie wchodzić na FBW z niższą objętością
Po 3 miesiącach(od startu) powinienneś być już na pełnym 5x5 AB (gdzieś na wykopie jest super grafika)
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Łódź, ale masz na mysli ze w dupie maja moje wymogi, cm tu i tam - po prstu kopiuj wklej?
@Hoggie: Problem w tym, ze Ci personalni cenią się jak lekarze przez 15 min wizyty... :/ Ja sie kompletnie nie znam, kompletnie nie mam czasu na szukanie, ocenianie i zmienienie sobie treningu.

Rok temu trenowalem luty- maj, efekty byly ale niestety takie srednie :/ Wlasnie mialem potreningu plan i
  • Odpowiedz
@Hoggie: Czytam i czytam podeslane artykuly - jak bede mial pytanie i skoncze czytac, to sie bede jeszcze przypominać:D lepszych rzeczy nei czytalem i skumulowanych w jednym miejscu :)
  • Odpowiedz
@Hoggie: Dobra, czyli tak:
1. Nie da sie spalać tluszczu i jednczesnie zdobywac tkanki miesniowej - tak czy siak, najlepiej dizlnie i wytrwale robic treningi silowe.
2. Liczenie kalorii, redukcja cukrów i przetworzonych dan - liczenie kalorii to podstawa (znajac mnie - nie bede liczyc ale bede saral sie jesc po prostu wiecej meisa, zdrowe wegle i warzywa)
3. Jestem kompletnym amatorem - waze kolo 73kg a nie wiem, czy na
  • Odpowiedz
Nie da sie spalać tluszczu i jednczesnie zdobywac tkanki miesniowej


@Pirzu: da się ale to trudne

liczenie kalorii to podstawa (znajac mnie - nie bede liczyc


@Pirzu: najpierw kalorie potem mięso, ale jeszcze lepiej jedno i drugie ogarnąć

idac za mysla treningu silowego.


@Pirzu: tak, nie zmieniać planu, zacząć nawet od pustej sztangi i progresować zgodnie z założeniami

Najlepiej na noc nie podjadac :D


@Pirzu: gówno prawda. ważny
  • Odpowiedz
@berti: No, konkrety lubię. Nie chce stawiac sobie warunkow, ktorych nie ywkonam - wole z czasem je upgradeowac. Wiec zakladam, ze nie spale tluszczu i zbuduje miesnie jednoczesnie, jak sie uda - super i rouzmiem, ze jedynie treningiem silowym i zaangazowaniem jestem w stanie to zrobic?

Niestety, u mnie w domu duzo produktow jest hand made bez zadnych danych kalorycznych - chleb, mieso, ser tez jakis tam. Ciezko bedzie mi liczyc
  • Odpowiedz
jak sie uda - super i rouzmiem, ze jedynie treningiem silowym i zaangazowaniem jestem w stanie to zrobic?


@Pirzu: nie, powinienem napisać "bardzo trudne"

- musisz znać popyt ciała na kalorie i zmienność tego popytu - kilka conajmniej lat doświadczenie i regularnego treningu
- musisz znać reakcję ciała na określone proporcje makroskładników, wiedzieć czy dana ilość białka nie jest nieco za mała albo nieco za duża (w drugim przypadku mógłbyś na
  • Odpowiedz
@chuckmls: Zawsze miło i bede pamietac, ale bardziej chodzi mi o ogolne podstawy - tych poradnikow jest tryliard i ten link, co podeslales to cos najlepszego co czytalem i mocno zmotywowalo. Sam przechodze okres, ze ciagle jestem zmeczony, spac mi sie chce wiec to kolejny powod, zeby ruszyc dupe :P
  • Odpowiedz
@Pirzu: pamiętaj jedno, nigdy nie polegaj na motywacji, wyrób sobie dyscyplinę i choćby kataklizmy szalały, trening ma być zrobiony. Jak będziesz miał dyscyplinę to powoli osiągniesz to co chcesz osiągnąć. Powodzenia
chuckmls - @Pirzu: pamiętaj jedno, nigdy nie polegaj na motywacji, wyrób sobie dyscyp...
  • Odpowiedz
@Pirzu:
1) Można spalić tkankę i budować masę na raz - u początkujących jest to raczej naturalne przy bilansie zerowym (u endomorfików/mezo) ekto to trochę inna sprawa. W przeciwieństwie do Bertiego wydaje mi się, że nie jest to aż takie trudne - przynajmniej tak było u mnie. Jednak przy lepszej znajomości własnego ciała, możesz pociągnąć rekompozycje dłużej (o 2/3 mies)- co bardziej opłaci się niż cykl masa->redukcja.

2) Ja przez spory
  • Odpowiedz