Wpis z mikrobloga

Witam dzienną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat magnezu. Dowiecie się z niego m.in.:

1. Do czego magnez jest nam właściwie potrzebny.
2. Ile go potrzebujemy i czy dodatkowa suplementacja jest wymagana.
3. Czym może skończyć się deficyt lub nadmiar magnezu w organizmie.

LINK DO ARTYKUŁU

"Wiarygodnie o zdrowiu" to blog prowadzony przez moją żonę - farmaceutkę, na którym opisuje tematy związane z lekami, terapią, leczeniem i szeroko pojętym zdrowiem. Pod każdym z artykułów podaje źródła z których korzystała - możecie więc być pewni, że dane informacje są potwierdzone i prawdziwe. W razie pytań dotyczących leków czy tematów poruszanych na blogu, możecie zostawić tam swój komentarz. Żona z pewnością odpowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiarygodnieozdrowiu #zdrowie #leki #suplementy #farmacja
  • 13
@wysuszony: wybrała formę którą uważa za słuszną i którą przeciętny odbiorca będzie w stanie przyswoić bez męczarni. To tylko blog, a nie Nature albo Science ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@drGreen: dam jej znać o twojej sugestii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SlaVkot: dzięki za zawołanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak dla mnoe ciekawie pisze, ale wie coś o niedoczynności tarczycy i kłębuszkowych zapaleniach nerek? Jakieś suplementy albo co powinno się spożywać, a czego nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drGreen: Dowiedziałem się, że rzeczywiście różnych form magnezu jest cala masa i bez sensu wymieniać wszystkie bo bardzo rzadko się je stosuje. Te które wymieniłeś to po prostu magnez w związkach organicznych o czym mowa w artykule. Ale spoko, rozumiem że wolałbyś bardziej szczegółowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AGMateusz: Dzięki :)

@grafi16: Zanim poszła do pracy zdołałem się dowiedzieć, że to bardzo szeroki temat i
@grafi16: wiele z nich wysteupje w formmie suplementow, np threonat magnezu swietnie sie przyswaja i dziala dobrze zazywany w dzien i wspomaga prace mozgu, cytrynian magnezu np gorzej sie przyswaja ale dobry na zaparcia lub na sen, orotate na uklad naczyniowy, glycynian magnezu na watrobe itd. Mysle, ze wiele osob szukajac informacji o magnezie chcialby wiedziec co i jak, dlacezgo jest taki wybor, dczym sie roznia. Twoja zona ze wgzledu na