Wpis z mikrobloga

Przedmiotem sporu między dwojgiem braci jest, warta ogromną fortunę, odziedziczona kolekcja znaczków pocztowych.


Niby opisuję trzeci sezon #fargo, ale prawie 30 lat temu na podobny pomysł wpadł Kieślowski w Dekalogu X ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Chyba moje ulubione (choć nie do końca wiem jak bardzo świadome) nawiązanie z tego rewelacyjnego odcinka.

#seriale #kieslowski
Pobierz Joz - > Przedmiotem sporu między dwojgiem braci jest, warta ogromną fortunę, odziedzi...
źródło: comment_xkUCStrS3k1garVShQq5zs1Z73VIgnwo.jpg
  • 5
@Joz: niby fajnie się ten sezon zaczyna, ale trochę się boję, że znowu to będzie trochę pogmatwana historia o zabijaniu. Pierwszy sezon miał urok opowieści z morałem, w drugim tego zabrakło i mam wrażenie, że i w tym będzie podobnie
@Magnolia-Fan: No patrząc z tej perspektywy, to pierwszy sezon był w porównaniu z drugim właśnie dość płaską opowieścią zaludnioną przez protagonistów i antagonistów, postacie w większości moralnie jednoznaczne, i miał moralnie satysfakcjonujące zakończenie. W drugim pojawia się natomiast szereg bohaterów, z których skomplikowane okoliczności wydobyły nieoczekiwane cechy charakteru. Pod kątem chociażby psychologii postaci pierwszy sezon nie umywa się IMO do drugiego.