Wpis z mikrobloga

Po gimbazie lub teraz podstawówce ok. 50% wybiera zawodówkę i reszta technikum lub liceum.
No i nie da się nie zauważyć, że to wpływa na zachowanie danych osób. Z mądrością tej decyzji itp. dajmy już sobie spokój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacznijmy od osób chodzących do zawodówki na przykładzie imprezy zwanej osiemnastką. Musi być impreza na sali lub ewentualnie w domu jak ktoś ma do tego warunki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musi być DJ. Nie ważne, że nie potrafi grać na żadnym instrumencie, ale przecież nikt z gości nie będzie przełączał na YT kolejnych utworów. Musi być odpowiednie jedzenie i ciasta. Bez kucharek się nie obędzie. Prawie tak samo jak na ślubie.
A teraz osoby z technikum lub liceum. Impreza najczęściej w domu. Ewentualnie jakaś sala jeśli mieszka w wielkiej płycie. Piosenki puszczane z komputera lub innego sprzętu, ponieważ po co wydawać kasę na DJ. Jeśli chodzi o jedzenie to co zrobi mama to będzie i do tego jakieś chipsy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najważniejszym elementem jest chlanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podsumowując nie ważne co będzie ale ważne aby się dobrze zabawić.
Już w wieku 18 lat można podzielić nasze społeczeństwo na dwie grupy tylko i wyłącznie pod względem organizacji imprezy. Również widać jak osoby po zawodówce chcą nadrobić braki w wykształceniu tzw. "Zastaw się, a postaw się." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Również chciałbym zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich osób, ponieważ moja własna osiemnastka z racji mojej skromności i nieśmiałości była zminimalizowana do kawy lub herbaty + ciasto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #gimbaza #przemyslenia
  • 6
@pawlo896: jak już będziesz duży to zrozumiesz, że to co napisałeś jest idiotyczne i że zawodówki nie są takie złe.

Żeby nie było: jakieś 10 lat temu skończyłem technikum w pierwszej piątce w PL (obecnie pierwsza trójka). Znam wielu idiotów z maturą i wielu fachowców po zawodówce.
@CCTVm8: Chyba bardziej powinieneś załować przerwania technikum niż nie pójścia do zawodówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@neo_vir: Ale ja nie mam nic do zawodówki. Większość osób, które znam chodziły do niej. Chodzi mi tylko o ten stan umysłu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja też znam wielu idiotów z maturą i co z nimi zrobisz? Nic. Właśnie po 5 latach od własnej osiemnastki
@pawlo896: nie zaluje bo mam kwalifikacje rowne egzaminowi technicznemu. A jak skoncze teraz 2 kursy to bede na poziomie wyzszym niz tehnikum i podst studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)