Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu czuję że mój poziom mówionego angielskiego jest bardzo kiepski, w związku z tym chciałbym nad tym popracować. W jaki sposób najlepiej nauczyć się mówić? Domyślam się że rozmawiając ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale proszę o jakieś konkretne przykłady, co wam pomogło, jakieś zajęcia, spotkania, korki, kursy?

  • 7
@Obwud: kursy z lektorem w moim przypadku pomogły, ale również gadanie samemu do siebie np. ja sobie komentowałem swoją rozgrywkę w GTA IV, albo Gothica 2 w taki sposób jakbym komuś objaśniał co robię i dlaczego tak, a nie inaczej xd
@Obwud: Kupujesz wowa, albo innego mmo nastawionego na rajdy. Zakładasz gildie anglojezyczną w ktorej zostajesz raj leaderem. Do tego bedzie potrzebny jeszcze jakis program do rozmow glosowych No i postanów sobie ,że zrobisz cały content na srednim poziomie ;) I masz trzy w jednym uczysz sie pracy z ludzmi, uczysz sie zarzadzaniem ludzmi i uczysz sie mowic po angielsku ;d
@Obwud: chyba... mówienie. Nawet takie do siebie, również komentowanie, choćby w myślach, tego co właśnie robisz. Też poszukaj zwrotów przydatnych w twojej pracy lub hobby, będzie ci, być może, łatwiej zapamiętać i budować na ich podstawie zdania.
Jeśli czujesz, że wymowę czegoś nie możesz załapać to wygoogluj, na pewno nie ty jeden masz z tym problem.
Poszukaj też common misspellings.
@rifraw: albo grę - arkusz kalkulacyjny czyli EVE Online. Na
@jawor44: Teoretycznie jak bys zalozyl gildie i #!$%@? w wowie jakichs 2 bosow z rajdu na najwyzszm poziomie trudnosci jako world first ( czyli jakis 20 osobowy rajd ) to szansa jest a co do rajdowania to moglo by pojsc w droga strone i mogl bys skonczyc np z nerwicą https://youtu.be/vPt1bckqJmU?t=54 posluchaj sobie z 30 sekund ;) Pomysl czy szef z takim skilem motywujacym w pracy to nie zloto :D
Dzięki za odpowiedzi, wiem teraz z grubsza co robić :D Mam jeszcze pytanie, słyszałem o grupkach które się spotykają i rozmawiają, miał ktoś z tym styczność? I czy jest sens z tego korzystać?
Domyślam się że rozmawiając

@Obwud: Słusznie.
Znajdź kogoś do rozmów. W dużym mieście na żywo, na wiosce pozostaje italki.
Niekiedy MDK ma spotkania w językach obcych, ale wtedy i tak byłbyś tylko jedną osobą w grupie.
Umów się z kimś indywidualnie, kurs niewiele Ci pomoże mówić.