Wpis z mikrobloga

@Fasol88: Klaszcz w samolocie po wylądowaniu :P...

Aaa i taka rada, przed wylotem dużo fajek (zobacz ile możesz max przewieźć) i sprzedaj je w Anglii za troszkę więcej to Ci się troszkę z biletu zwróci . A jak sam palisz to naucz się skręcać samemu z bibułek bo fajki tutaj drogie strasznie, ewentualnie przerzuć się na e-papierosa bo wychodzi dużo dużo taniej niż zwykłe fajki. !edit. I ładnie mów zawsze dziękuje
  • Odpowiedz
@Fasol88: I nie załamuj się na początku jak będziesz mało rozumiał z tego co lokalsi mówią bo musisz się do ich akcentu przyzwyczaić. Tzn, w Leeds nie jest jeszcze tak źle ale nigdy nie wiadomo:), i nie stój jak #!$%@? przy jezdni na czerwonym świetle bo tutaj na czerwonym się przechodzi, tylko uważaj żeby Cię nikt nie potracił. I jeszcze uważaj na tamtejszych strażników miejskich bo jak rzucisz peta na ulicę
  • Odpowiedz
@strikte: tak też zamierzam

@Rocky-Balboa: ogólnie do Leeds wyjechała ponad połowa moich znajomych i faktycznie ci nawet świetnie mówiący po angielsku mieli problem ze zrozumieniem tego dialektu :)

@atoms: w Wakefield pod Leeds dokładnie
  • Odpowiedz
@Fasol88: Ciężko jest, ale jeszcze gorzej chyba w South Yorkshire jest, ja po 2 latach mieszkania tutaj i rozmawiania z ludźmi którzy właśnie mówią tym dialektem jestem w stanie zrozumieć ich w 90%, ciągle mnie zaskakują jakimiś dziwnymi słowami, tak jak Ślązacy w Polsce ;)
  • Odpowiedz
@Fasol88: Obojętne chyba ;p wiem że trochę można do bagażu podręcznego a trochę do rejestrowanego, ale jak kupisz na lotnisku to do rejestrowanego nie wsadzisz już bo w strefie bezcłowej jesteś już po odprawie bagażowej. Musisz dopytać kogoś innego
  • Odpowiedz
@robertK: Nieee, to tylko taki dodatek jak się przeprowadzasz ;p inaczej się nie opłaca. No chyba że jesteś kierowcą autokaru i wozisz ludzi z Polski do UK to wtedy na każdą osobę możesz wziąć fajki i to dobry biznes ale samolotem tak się nie da :D
  • Odpowiedz
@robertK: roznica uk/pl paczka? z tego co pamietam okolo 8f malboro czerwone, do busa tyle samo przy granicy, mu chodziło o to jakbyś był kierowcą, i za każdą osobe przewiózł jej przydział, czyli chyba 4 wagony.
  • Odpowiedz
@robertK: Ale nadal nie wiem o co ci chodzi. Legalnego biznesu na tym nie zrobisz. na kartonie papierosów zarobisz 10 funtow jak przewieziesz z polski do uk. z ukrainy moze troche wiecej ,ale nadal musisz je przetransportować, a jest to 4 na osobe, wiec nawet jak za kurs zarobisz powiedzmy 70f to chyba troche słaby biznes nadal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz