Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mamy kłopot z kotem, puszczamy go przed dom żeby sobie pochodził, jest wykastrowany i młody w sumie (niecały rok). Po okolicy biega wielki czarny c--j i drapie wszystkie koty, no i trafiło na naszego, ma podrapane oko, jeszcze trochę i by je stracił. Tamten kot nie ma obroży, ale u kogoś mieszka bo jest duży i spasiony. Nie raz widziałem że ten "postrach dzielni" inne koty drapal. No i pytanie, bo nasz kot przyzwyczaił się już że wychodzi, czy po ostatnim laniu nasz kot będzie uciekał przed nim? Czy jest jakiś sposób żeby tamten do nas na podwórko nie przychodził? Nie chcę kotu krzywdę robić ale może jak dostanie z jakieś procy ostrzegawczo to będzie ten teren omijał... Może gdzieś to zgłosić?
#koty #kot #kocieporady #kocieproblemy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magik111: Rzecz jasna zrobiłeś kotu pełen pakiet szczepień przed wypuszczaniem? Czy tylko podstawowy? Bo jak tylko podstawowy to do weta się dowiedzieć więcej.

Nie raz widziałem że ten "postrach dzielni" inne koty drapal

Kocury tak mają, walczą o dominacje na swoim terenie. Idź do właściciela i każ mu kota ogarnąć, albo trzymaj swojego krótko i szkol go na zabijake. Strzelisz w kota z procy to ktoś ci strzeli cegłą w
  • Odpowiedz
@magik111: Jak chcesz wypuszczać kota na dwór, to musisz być przygotowany na takie atrakcje. Ja kiedyś nie mogłam mojego znależć przez dwa dni, ani w domu, ani na dworze. Okazało się że dostał taki w------l, że schował się pod wanną i się kurował w spokoju. Podrapane, zaropiałe oczy, blizny na pysku, wyrwana sierść- normalka. A to była kotka, z kocurami pewnie jest jeszcze gorzej.
Najlepiej byłoby nie wypuszczać, ale jak
  • Odpowiedz
Pytanie nr 1: mieszkasz w bloku czy w domu z ogrodem?

@Koleandra: mieszkam w kamienicy gdzie mam podwórko z trawką i krzaczki gdzie sobie nasz kot lata.

pytanie nr 2: czy to się dzieje na Twojej posesji czy kot łazi po całym osiedlu i obsikuje sąsiadów?

@przebrzydlak: nie, żadnemu sąsiadowi nie przeszkadza, raczej nie chodzi nigdzie, boi się
  • Odpowiedz
@magik111: Z procy do kotów chcesz strzelać? I ty masz kota? Zastanów się.
Takie jest kocie życie. Twój kot jest młody to dostał w------l. Podrośnie to sam spuści łomot czarnuchowi. Taka kolej rzeczy. Mój kot wychodzi i czasem wraca dumy, czasem podrapany ale zawsze szczęśliwy.
  • Odpowiedz
@magik111: są zapachowe środki do odstraszania zwierząt. W marketach budowlanych można kupić taki proszek. Rozsypuje się to po terenie, ale twój kot też będzie tym "odstraszany" więc raczej się nie nada. No chyba, że zrobisz zapachową granice wokół terenu?
  • Odpowiedz