Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy!
Muszę sobie sprawić nowego lapka do pracy i chciałbym się Was poradzić w tej kwestii. Generalnie jako priorytety mam SSD i sporą ilość RAMu (min. 8, optimum 16), ale z uwagi na fakt że chciałbym też na tym lapku od czasu do czasu pograć, to mam teraz dylemat. Przeglądałem dziś allegro parę godzin i doszło do mnie, że szukam złotego graala - wydajny do pracy, do gier, lekki i dosyć duży, acz nie za duży - i że raczej dokładnie czegoś takiego nie znajdę. Ale może ktoś ma jakieś dobre typy możliwie zbliżone do tego ideału?
#programowanie
  • 9
@Waspin: ano tak się ma, że szukam do programowania właśnie - skoro taki tag dałem to raczej nie pracuję w Żabce ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przekątna 15-15.9, na matrycach się nie znam kompletnie, więc powiem tylko tyle że koniecznie matowa, bo mi w pracy światło wali prawie że prosto na monitor.
@waciak: racja, w sumie chyba najważniejsze - do 5000zł (do 3k mogę dać bez gorzkich żali, wyżej trochę już wewnętrzna cebula zaczyna krzyczeć, ale jak coś dobrego to też do rozważenia)
@Pandaeb: Nowy czy używany? Jak bardzo mocny CPU jest Ci potrzebny? Możesz mieć "pełnego" i5/i7 z mocną kartą graficzną o wydajności mid-end desktopa, ale będzie ciężkim typowym klocem albo serię U która jest słabsza ale w większości zastosowań multimedia/net/gry sobie radzi, ale w profesjonalnych zastosowaniach może się zacząć dławić dosyć szybko. Tylko tu już można szukać lżejszych egzemplarzy