Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki z tagu #komornik i #windykacja, a może i trochę #prawo

W skrócie: Pewien koleś prowadzący działalność wisiał mi kasę. Nie śpieszyli się z oddaniem więc sprawa trafiła do sądu i nakaz zapłaty. Potem komornik. Komornik coś tam pozajmował, wysyłał pisma, konta puste, wszystko przepisane. Ale udało się zająć samochód i odbyła się licytacja ruchomości dłużnika (brak chętnych kupców). No i niestety przyszło ostatnio pismo, że komornik umarza egzekucje.

Z tego co się zdążyłem zorientować koleś uciekł w spółkę z o.o. ze swoją działalnością. Jakie ma udziały? Nie wiem. Strona ems.ms.gov.pl nie pokazuje niestety. Pytanie, czy istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie chociaż części tych pieniędzy? Sprzedaż długu?
Z odsetkami uzbierało się już prawie 30 koła...
  • 9
@ForrestGump: Mogłeś przejąć samochód na poczet długu. Egzekucję możesz wznawiać dowolną ilość razy. Jeżeli gość uciekł w sp z o.o. to pewnie już nic nie ma, a i kupione przez niego meble w chałupie są zapewne własnością babci :) Egzekucja z udziałów w sp z o.o. to fikcja.
Sprzedać dług możesz, uzyskasz z 10% należności głównej.

Lepiej skorzystaj z usług jakiejś firmy windykacyjnej/kancelarii, które zajmują się sprawami po umorzeniach. Kierują sprawy
@ForrestGump: teoretycznie od spólki może otrzymuje jakąś kasę, ale głupi nie jest, więc nie sądzę. ogólnie musisz czekać, aż mu się noga "powinie" i zacznie zarabiać, jak sprawa trafi do komornika warto opłacić zapytanie do US o czynności, które przeprowadzał, bo skarbówka rejestruje na co odprowadzano podatki. ogólnie pocieszenie jest takie, że jak masz kwotę z odsetkami to możesz to traktować jako dobrą lokatę, żaden bank Ci nie da tyle odsetek
@Palwed Uwierz, że był warty może z 1,5tys? :)

Powiedz mi, znasz jakąś godną polecenia firmę windykacyjną bądź kancelarie która jest w stanie sobie poradzić z taka sprawą? Poradzić skutecznie :)

@fifithebest Tylko, że większe szanse miałbym jednak, że bank mi te pieniądze zwróci ;) A tu coraz mniejszą nadzieję mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)