Wpis z mikrobloga

Zawiesili konto, w trakcie trwających aukcji, i napisali maila z prośbą o kontakt, i odpowiedź :

"Proszę o przesłanie jednego zdjęcia towaru sprzedawanego przez Pana w momencie zawieszenia konta. Proszę przedmioty sfotografować w towarzystwie pierwszej strony Pana dokumentu tożsamości. Proszę również sfotografować drugą stronę Pańskiego dowodu osobistego, na tle kartki z Pana loginem. Oba zdjęcia proszę załączyć do odpowiedzi na ten list. Po weryfikacji danych, zdjęcia zostaną usunięte z naszej bazy.

Jeśli sprzedane przedmioty nie zostały wysłane do Kupujących, proszę aby sfotografował je Pan wraz z tymi niesprzedanymi. Jeśli zostały wysłane, proszę o przesłanie skanów dowodów nadania przesyłek.

Proszę aby zdjęcia nie zostały poddane obróbce graficznej."

WTF ? Może wsadzę se ten dowód w dupę jeszcze i wyślę fotkę ()

#allegro #januszebiznesu
  • 19
Proszę aby zdjęcia nie zostały poddane obróbce graficznej."


@ona_czuje_we_mnie_piniondz: masz prawo (a nawet obowiązek mając na uwadze swój własny interes i ochronę danych osobowych) opatrzyć zdjęcia znakiem wodnym w stylu UZYTKOWNIK:XXX W CELU:WERYFIKACJA ALLEGRO DNIA: DD-MM-YY
@gosvami:
Znów muszę odpowiedzieć pytaniem -- gdzieś pisałem, że można?

Chyba, że jakąś przedziwną logiką wywnioskowałeś z mojego pytanie o miejsce, gdzie coś wskazałem, że można coś robić, ale w takim przypadku na pewno podzielisz się procesem dedukcyjnym.
@gosvami: W tym, że sprzedawanie towaru, którego się nie posiada bez wyraźnego zaznaczenia tego w ofercie (np. "Jestem tylko pośrednikiem, zamawiam towar u dostawcy dopiero po zawarciu transakcji na Allegro, zatem nie jestem w stanie zagwarantować deklarowanego czasu dostawy oraz stanu jakościowego prezentowanego w ofercie.") jest przedstawianiem niepełnej informacji handlowej i zaliczam to do jednego z atrybutów bycia dupkiem.
Pominę już fakt, że to w pewnych przypadkach może naruszać regulamin Allegro.
@Polinik: Kupującemu nic do tego kto skąd i kiedy bierze towar - jeśli dostaje przedmiot opisany w ofercie w czasie który w ofercie deklaruje to nie ma żadnego znaczenia czy sprzedający towar w danej chwili posiada czy też nie.
W którym punkcie może naruszać regulamin?
@gosvami:
To niech Cię dalej nie interesuje. Ja wolę dostać pełną informację na temat oferty i samemu oszacować, czy chcę zamawiać towar z ryzykiem obsuwy.
A taki dociekliwy bystrzacha jak Ty na pewno sam znajdzie w regulaminie punkt, który może zostać naruszony przez taką praktykę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podaj jeszcze swój nick na Allegro, żebym wiedział, żeby od Ciebie nie kupować. (