Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Chciałem Wam przedstawić owoc mojej pracy nad którym pracowałem ponad dwa lata nocami, gdyż stwierdziłem, ze systemy księgowości online dla osób prowadzących jednoosobową działalność kosztują krocie, więc napisałem swój od postaw :). Czyli wystawienia faktur, KPiR, ZUS, podatki, kilometrówka, środki trwałe itd.

Chętnie wysłucham wszelkich uwag jakie macie, czego brakuje, gdyby ktoś chciał nawiązać współpracę, to również jestem otwarty na propozycje.

Zapraszam do korzystania http://www.fakturyplus.pl Domyślnie konto za darmo jest na pół roku, więc wydaje mi się, że to naprawdę w porządku oferta.

Gdyby się komuś spodobało, to nawet jestem gotów sprezentować dla Was konta za darmo na jakiś dużo dłuższy czas w zamiach za konstruktywne uwagi, pomysły.

Przy okazji - najważniejsze :) - mam bon do Helionu za 100zł. Wsród plusujących do końca miesiąca rozlosuje jeden bon, więc jest o co plusować :). Jak Wam się spodoba, to zrobimy znowu jakieś #rozdajo
#ksiegowosc #programowanie #chwalesie #technologia #rozdajo
  • 29
  • Odpowiedz
gdyż stwierdziłem, ze systemy księgowości online dla osób prowadzących jednoosobową działalność kosztują krocie


@elektronika24: jest tylko drobne ale, zazwyczaj systemy księgowości kosztujące krocie, mają przypisaną do twojego konta fizyczną księgową z którą w razie potrzeby możesz się naprawdę skontaktować
  • Odpowiedz
@elektronika24: postaraj się dopracować od strony graficznej, elementy które mnie aktualnie na pierwszy rzut oka odstraszają (automatycznie włącza mi się alarmowa lampka że to jakiś scam/ wyłudzanie danych/amatorszczyzna):
- widoczna niespójność wizualna, niechlujność
- brak logotypu,
- tekst wyrównany raz do środka raz do lewej/prawej
- logotyp z folderem na pierwszy rzut oka krzyczy: DARMOWY STOCK FREEICONS
- grafiki w sliderze nie na pełną szerokość strony
  • Odpowiedz
@stawek logowanie do konta przez g/fb w serwisie traktującym o finansach?
Zajebiście dobry pomysł!
Niech jeszcze dorzuci FBlike w podstronach zarządzania fakturami i dla pewnosci GAnalytics ...


@elektronika24 mobilna apka to już dzisiaj priorytet, nie dodatek odkładany na później.
Nie zaglądałem jeszcze, ale przemyślane funkcje alertowania i przypomonania to ważna sprawa. Najczęściej doceniana dopiero po czasie.
  • Odpowiedz
@elektronika24: to czego mi by brakowało:

- weryfikacje kontrahentów w VIES
- faktury w innych walutach i językach
- kraje rozliczeniowe (przy handlu transgranicznym, po przekroczeniu progu sprzedaży w danym kraju UE należy się w tym kraju zarejestrować do VATu i podatek odprowadza się w kraju rozliczeniowym - faktury muszą mieć odrębną numeracje)
- na widoku faktury zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług powinny znaleźć się m.in. miara i ilość dostarczonych towarów lub zakres wykonywanych usług. U Ciebie brakuje pola
  • Odpowiedz
@Dibhala: dodanie takiech opcji oprócz standardowej rejestracji tylko zwiększa szanse na powodzenie a nie zmniejsza, wszelkie testy konwersji to potwierdzają.
Analytics już jest na stronie, możesz być spokojny :-)
  • Odpowiedz
@stawek ja nie jestem wzburzony o łatwość użycia ;)
Poczytaj o wciąż gorącej wdupie mbanku odnośnie statystyk.
Bądź co bądź jest to soft dla detalistów, którzy nie będą zonglowali milionowymi sumami. Ale żadna z osób,przynajmniej mi znanych, nie lubi jak jej wszyscy naokoło próbują zaglądać w portfel.
  • Odpowiedz
@elektronika24: Gwarantujesz stałą aktualność systemu względem ciągle zmieniającego się prawa?

Obsługujesz mniej popularne przypadki jak np. odwrócony VAT, lub handel wewnątrzwspólnotowy (w UE)?

Z tymi krociami to też bym nie przesadzał, <50ZŁ/miesiąc ze wsparciem księgowym, to nie jest
  • Odpowiedz
@elektronika24: Wizualnie - większy kontrast - jasno szary tekst na białym tle jest bardzo złym pomysłem.
Do tego to co było zauważane wyżej - JPK, aplikacja mobilna, export/import danych - np kontrahentów z do excela. Planujesz może jakąś integrację z kontem bankowym? W tym np jakieś stałe zlecenia. Co z archiwizacją dokumentów - gdyby chcieć wszystkie informacje z konta - w tym bazę kontrahentów, faktury itd wyeksportować do jednego pliku
  • Odpowiedz